Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka kéne, de mit tanuljak,...

Munka kéne, de mit tanuljak, h legyen? SOS.

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni egy-két dolgot, de a mai világban minden pénzbe kerül. Nekem most van 70 ezrem egy tanfolyamra. Targoncás és a jelelés (süket néma beszéd) között vacillálok, de fogalmam sincs, hogy melyikkel lehetne jobban boldogulni. Mindkettő érdekel. Szeretnék érettségizni is később, de most jelenleg nagyon kéne a pénz meg a munka, hogy ne kerüljek utcára. Ha elfogy a tartalékom végem. Nincs senkim aki segítene. Se a döntésben sem anyagilag.

Elsődleges dolog, hogy találjak valamit ami 2-3 évre nagyjából biztos jövedelmet nyújt még ha az évnek csak 70%-ban is.

Költözni sincs pénzem ezért csak Veszprém és Fejér megye jöhet szóba.



2012. szept. 9. 08:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Érdekelnek a nyelvek, meg sok minden. Sokféle dologhoz szeretnék érteni, ha az egyiknek lőttek ott a másik. Diploma meg s a többihez nincs elég jó agyam. Szeretek emberekkel beszélgetni. Mit ajánlotok?

24 éves lány vagyok. Fazekas szakmám van. Kézügyességem is nagyon jó.

2012. szept. 9. 08:33
 2/12 anonim válasza:
100%
Ezek közül a targoncást választanám, azzal külföldön is simán el lehet helyezkedni. Jó tudom, hogy a környéken akarsz, de az itteni fizetésekből nem lehet fejlődni.
2012. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

24 évesen inkább menj el dolgozni végre! Fejér és Veszprém megyében is van elég multi, ahová betanított munkás kellhet - nem mellesleg a targoncással csak akkor fogsz valamire menni, ha már dolgozol egy cégnél, ahol esetleg később lesz olyan munkaköröd, hogy targoncát kell vezetni...jeleléssel meg semmire nem mész, jeltolmácsoláshoz az alaptanfolyam édes kevés és marhára nem is alkalmaznak sok jeltolmácsot


és még valami süket az butát jelent, a hallássérült az SIKET

2012. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most nekem jelenleg valami alap munka kéne ideiglenesen, csak tényleg nem tudom mit tanuljak ebből a kis pénzből. Most nekem MINIMUM másfél évre 90%-os biztonságú szakma kell ami keresett. Multiknál voltam a megyében sok helyen, de a betanított meló se fizet sokkal kevesebbet, mint pl targoncás. És sajna az sem mindig van.
2012. szept. 9. 10:33
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

akkor még egyszer, mert úgy látom nem voltam elég tiszta


24 éves vagy, nincs semmi használható szakmád, egy vacak érettségid sincs, ne tanulni akarjál, hanem dolgozni....mi a fenét mondasz egy állásinterjún, mit csináltál a középiskola befejezése óta ebben a 6 évben, mert ha jól értelmezem dolgozni, nem dolgoztál, ugye?


gyakorlatra van szükséged, munkatapasztalatra, nem újabb papírokra, amit jó mutogatni, de munkát nem fogsz kapni vele (senki nem vesz fel egy gyakorlatlan targoncást, aki soha a büdös életben nem dolgozott)


semmi más opciód nincs, csak addig próbálkozni valami multinál, míg legalább betanított munkásként (operátorként) el tudsz helyezkedni.


jelenleg van 70 ezred egy tanfolyamra????? wtf??? teljesen 0-án vagy anyagilag, nincs semmi támogatásod...nem tanfolyamra kéne költeni, hanem egy szett normális ruhára (turkáló) ill nyomtatási költségre + útiköltségre, hogy legyen mit beadjál, mint önéletrajz, legyen miben elmenjél interjúra és legyen miből elmenned interjúra



menj el az összes környékbeli cég recepciójára, vigyél önéletrajzot, kérdezd meg, hogy van-e felvétel, tudsz-e beszélni a HRT-essel!!!!!!!!! legyél már egy kicsit életrevalóbb, mert így vagy éhen halsz vagy az utcán rosszabb esetben az utcasarkon végzed!!!

2012. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
MULTIKNÁL voltam, de onnan állandóan mindenkit ELKÜLDENEK! Most is onnan jöttem el másfél hónapja. Azelőtt is múltinál voltam. Kb az év felét tudom így végigdolgozni, mert egyszerűen nincs felvétel oda sem csak 6 hétre meg 3 hónapra. Ez a pár tízezer ft meg erre lett szánva. Hogy tanuljak valamit.
2012. szept. 9. 10:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha jó a kézügyességed, próbálj keresni egy fogászt, fogtechnikust és közben tanuld ezeket a szakmákat.Gyakorlatra be lehet jutni, sokan csinálják így.
2012. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
ebből úgyis k*rválkodás lesz, ide látom. nem szégyen az, jól fizet.
2012. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
legyél villanyszerelő/biztonsági őr(tudom, két eltérő szakma)azzal még tudsz is csinálni valamit hosszútávon.
2012. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Párom elektrotechnikust tanul, de akárhogy magyarázza nem értem, hogyan épül fel a villanyos dolgok kilőve. Hegesztést lehet meg tudnám tanulni, az a szakmája.
2012. szept. 13. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!