Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek van a legtöbb esélye,...

Kinek van a legtöbb esélye, hogy felvegyék villamosvezetőnek?

Figyelt kérdés

Apukám jelentkezett a BKV-hoz villamosvezetőnek, szerdán kell bemennie.

Az a probléma,hogy 12 éve alkalmi munkákból él és az előtt olyan munkája volt aminek semmi köze a villamoshoz,tehát semmi tapasztalata nincs e téren.

A másik pedig,hogy 54 éves lesz, igaz 11 év az még sok idő csak gondolom ott is inkább egy 30 évest vesznek fel ha már van az is.

Az életrajzát elküldte, hosszú idő után ez volt az első,hogy visszaírtak neki, bár gondolom mindenkinek küldtek egy automatikus levelet.

Előnyként írták az érettségit és azt ha van saját autója és oda írták,hogy aki éjjel nem tud jönni annak nem is érdemes eljönnie.

(szerencsére autó és érettségi is van, és éjjel is menne így ez némi előny)

Csak hát szerintem az életkora elég nagy hátrányt jelent.

Meg gondolom függ attól is ,hogy hányan mennek mennyire szűrik le,hány új ember kell nekik stb ,de mit gondoltok van esélye?



2012. szept. 10. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Általában előny?


PÁV vizsga, B, C kategória, érettségi vagy magasabb végzettség, műszaki / villamossági végzettség szintén előnyt jelent. Azt is szokták nézni, hogy szemüveges-e vagy sem, Budapesti bejelentett lakhely szintén első helyen van.

Orvosilag/pszichológiailag alkalmasnak kell lenni, nem lehetsz öngyilkos vezető típusú, hiszen sok utas van mögötted.


Amikor én voltam még, összesen ezerötszázan jelentkeztek azt mondták. Akivel tartom a kapcsolatot elmondta, hogy abból a sok emberből kb. harminc embert vettek fel és ha jól emlékszik 21-en végezték el sikeresen a tanfolyamot.


Nekem PÁV I van + B és C, de nem kerültem be a lakhely miatt, mert Bp melletti vagyok, az volt a kifogás, hogy a szolgálatkezdési és végzési idő közötti pihenő időszak esetenként nem megfelelően alakulna. Pontosan nem emlékszem, nem mostani történet ez.

2012. szept. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!