Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka, de hogyan?

Külföldi munka, de hogyan?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallom, hogy ide meg oda megy dolgozni. DE mégis hogyan? Nekem nincs külföldön rokonom,aki segitene elhelyezkedni. Munkaközvetitőn keresztül kapnak állást, vagy a hasukra csapnak, összepakolnak, és mindent maguk mögött hagyva nekivágnak az ismeretlennek?

Eddig bárki, akit kérdeztem nem adott egyértelmű választ,aki meg igen,az rokonokhoz ment ki.



2012. szept. 18. 03:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"vagy a hasukra csapnak, összepakolnak, és mindent maguk mögött hagyva nekivágnak az ismeretlennek? "


Mi pontosan így jöttünk Londonba a párommal 1 éve. 2 napig egy otthonról foglalt hostelben laktunk, majd kivettünk egy szobát, én 1 hét múlva dolgoztam, párom rá 1 hétre.

Ezzel kockáztattunk egy kevés pénzt (1700 fonttal jöttünk), de bíztunk a nyelvtudásban, abban hogy nekem 12 év vendéglátós tapasztalatom van, és ebben a szakmában elég könnyű elhelyezkedni, na meg a talpraesettségünkben. Otthon megtanultunk a jég hátán is megélni. Most már mindketten máshol dolgozunk mit mikor kijöttünk és szépen alakulnak a terveink.

2012. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Életrevaló ember, aki beszéli a célország nyelvét, rokonok nélkül is megél. Vannak, akik az indulásnál igénybe vesznek rokoni segítséget, de aztán önállósodnak. És vannak, akik rokonokhoz kimennek, de a szekér csak addig megy, amíg a rokon tolja, utána jönnek haza.

Itthonról nem lehet munkát találni, a közvetítők lehúznak. Gyűjts össze 2 havi kinti megélhetésre és intenzív munkareresésre elegendő pénzt (1500 font vagy 2000 Euro), menj ki és keress munkát. Ha 2 hónap alatt nem találsz akkor felesleges tovább próbálkozni. És még annyit, hogy tökmindegy, 3 diplomád van-e vagy 8 általánosod, kint csak egy keleti vagy, előröl kell kezdened mindent, a létra alján.

2012. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"kevés pénzt (1700 fonttal jöttünk"


omfg. tényleg roppant kevés pénz. más 1 év alatt nem tud ennyit spórolni otthon. hol élsz te? attól hogy nyugaton melózol még nem kéne nyugati fejjel gondolkodni.

2012. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés külföldi, és nem itthoni munka tárgyában lett feltéve. 1700 font az kint "egy kevés" pénz, kb. 150.000 Ft-nak felel meg itthon, ami 2 embernek 2 havi igen szűkös megélhetését fedezi. Óvva intek mindenkit attól, hogy 2 havi tartalék nélkül induljon útnak.

Válaszoddal sajnos nem segítesz a kérdezőnek, mert:

- ha kevesebbel megy ki, nagyon sokat kockáztat

- mi is tudjuk, hogy itthon sajnos ez k.rvasok pénz és nehéz összerakni.

Sajnos a külföldi melót nem adják ingyen. De még mindig jobb ezt TUDNI és mérgelődni miatta, mintsem kint nagyon meglepődni...

2012. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Három dolog a lényeges a külföldi munkához:

1. Nyelvtudás. Használható szintű nyelvtudás kell és hogy meg is tudj szólalni (mert hiába van meg a tudásod, ha nem mered használni)

2. Tervezés, előkészítés. Minél több infót még itthon kell összegyűjteni. Munkavállalással, adózással, albérlettel, stb kapcsolatban. Megtervezni, hova, mikor és hogyan fogsz menni. Lefoglalni itthonról a szállást az első pár napra. Minél több infóval indulsz el, annál kevésbé érhet meglepetés.

3. Elhatározás. Ha talpraesett, kitartó vagy és feltalálod magad bármilyen helyzetben, akkor fogsz találni kint munkát. Ha csak sodródsz az árral és azt várod, hogy mások mondják meg mit tegyél, akkor el fogsz vérezni.


Nem feltétlen kellenek rokonok, de kétség kívül segít az elindulásban. De aki csak a rokonokra akar támaszkodni, az tutira fel fog sülni.

2012. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, nyilván megfelelő tartalék is kell. Részemről én pl. be akarom biztosítani magam és a mostani kb. 2200 fontomat nem érzem elegendőnek, ezért még várok.
2012. szept. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
ha otthon is félre tudsz rakni font ezreket minek mész ki? még több pénz kell? ez motivál csak? gyönyörű..
2012. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62-es, az egy külön történet hogy ki megy ki és ki marad itthon. Itt most a kimenőknek próbálunk segíteni, hogy ne idő előtt egy szál gatyában jöjjenek haza. És igen sokan úgy teremtik elő az induló összeget hogy pénzzé teszik vagyontárgyaikat - még azokat is, amikhez emlékek fűzik őket. Nyilván nem örömükben és pénzéhességükben...
2012. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Azt a pénzt én az utóbbi kb. 4 év alatt gyűjtöttem össze, apránként félretéve a keresetemből. Mára viszont eljutottam oda, hogy hiába keresek magyar viszonylatban az átlaghoz képest jól, mégsem tudok szinte semmit sem félre tenni, mert az árak emelkednek, a fizetésem meg nem. Plusz munkát vállalok, hogy mégis legyen valami megtakarításom. Nem látok biztos jövőt ebben az országban, csak a lejtőn lefelé csúszást.

Nem akarok gazdag lenni, de nélkülözni sem szeretnék. Tisztességes munkával szeretnék tisztességesen megélni. Külföldön több esélyt látok erre. Ennyi.

2012. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig válaszaitokat!
2012. szept. 18. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!