Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vaterán egy értékes terméket...

A vaterán egy értékes terméket licitálással olcsón megnyerek, és nincs minimálár, akkor az eladó köteles a terméket eladni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vaterán való vásárlással kettőtök között egy polgári jogi szerződés jön létre. Ez oda is van írva mindig. Az más kérdés, mennyire tudod vagy mennyire éri meg érvényesítened ezt, ügyvéd által. Rengeteg idő a pereskedés, és nem is olcsó dolog.

De ha a tényeket nézzük, akkor az eladónak kötelessége/lenne! a megnyert áron odaadni a terméket, mivel ő a meghirdetéssel, te pedig a licitálással elfogadtad a vatera erre vonatkozó szabályait.

2012. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

persze....vettem én már 1 ft-ért farmerkabit....csak a pk tény és valo h 800körül ment, de az nem az eladó kezébe...ennyibe került feladni ajánlottan...ő meg kapott 1ft-ot...najó vmivel többet kb 100at azért utaltam neki:)

24l

2012. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, köteles eladni


polgári jogi szerződést kötöttetek


ha úgy érzed, trükközik, sumákol (=nem akarja elküldeni, mert olcsón jutottál hozzá),

adhatsz neki negatív értékelést


ha esetleg (jogtalanul!) viszonozza, írj a vatera biztonsági csoportnak!

2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!