Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali felmondásnál hivatkoz...

Azonnali felmondásnál hivatkozhatok az inkorrekt feltételekre?

Figyelt kérdés
Jelenleg kereskedelemben dolgozok, és én is mint sokan mások 4 órában vagyok bejelentve, pedig 11 órát dolgozok, ezen kívül nincs szabadságom sem. Most találtam egy másik munkahelyet, de ott már jövőhéten kezdenem kell, így a jelenlegi munkahelyemen nem tudom betartani az egy hónapos felmondási időt. Mit tehetek ilyenkor, mit mondjak a főnöknek ha nem akarja esetleg a ledolgozott hónapomat kifizetni, mert a felmondási időre hagyatkozik?
2012. szept. 19. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Úgy tudom, hogy ha te mondasz fel, akkor nem kell indokolnod. Menjél el táppénzre, akkor nem kell bemenned a munkahelyedre, és ilyenkor a főnököd sem kényszeríthet rá. A ledolgozott béredet mindenképpen ki kell fizetnie, ha nem akkor bíróság... Max a felmondási időt nem fogja kifizetni, ha csak simán nem mész be.
2012. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha elmegy táppénzre, akkor az új helyen nem tud kezdeni (legalábbis legálisan).


Én azt csinálnám, hogy nem dolgoznék többet a bejelentett napi 4 óránál és akkor előbb-utóbb ők fognak elküldeni.

2012. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Az első ír ám butaságokat..

Ha felmondasz akkor írásban indokolnod kell a felmondásod okát.

Én a helyedben rendkívüli esetet írnék, mégpedig azt, hogy 1-2 héten belül külföldre távozol, és ezért kéred a felmondási idő eltekintését. Normális főnök ilyenkor elenged.

Ha mégsem engedne el, akkor valószínű hogy kérni fogja a ledolgozott felmondási időt. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, akkor a felélt szokták kérni (15 nap)

Elmehetsz táppénzre, mert az beleszámít a felmondási időbe, de ehhez is előbb fel kell mondanod. Viszont táppénz alatt nem mehetsz a másik céghez dolgozni.

2012. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Még valamit. Én is csak annyi időt dolgoznék amennyire be vagyok jelentve. Ha az 4 óra, akkor csak 4 órát dolgoznék. De csak akkor ha nem engedi el a felmondási időt.
2012. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Munkavállalónak a rendes felmondást nem kell indokolnia.
2012. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Így van.


A dolgozónak a felmondását nem kell megindokolnia, kivéve ha a szerződése határozott időre szólt.


Én is azt tenném, hogy megbeszélném ezt a főnökkel. "Elköltözöl" már holnap, és nincs módodban fenntartani a munkaviszonyod, és kéred, hogy a felmondási időtől teljes mértékben tekintsen el. Ha belemegy, akkor ezt kérd Tőle írásban is! Ilyenkor minden oké.


Ha nem megy bele, akkor én is csak 4 órát dolgoznék a munkahelyemen, hátha el kezd kattogni a főnöknek valami. Így kényszeríteném ki, hogy "rögtön" elengedjen.

2012. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A felmondást minden esetben írásban kell közölni.

Az azonnali felmondásnál kellően indokolni kell a felmondás okát és azt bizonyítani is tudnod kell, ebben az esetben nincs felmondási idő.

Munkavállalói rendes felmondásnál nem kell indokolnod, de van felmondási idő, amit teljes egészében le kell dolgoznod.

Kérheted a felmondási időtől, vagy annak ledolgozásától való eltekintést, de ebbe a munkáltató nem köteles belemenni. A munka alóli felmentésbe hülye lenne belemenni: nem dolgozol, de ugyanúgy fizeti a béred és a járulékokat, mintha dolgoznál.

"Mit tehetek ilyenkor, mit mondjak a főnöknek ha nem akarja esetleg a ledolgozott hónapomat kifizetni, mert a felmondási időre hagyatkozik?"

Ez alapesetben két különböző dolog: A ledolgozott időt köteles kifizetni (ha nem teszi meg, fizetési meghagyást nyújthatsz be ellene, vagy perelheted) A felmondási időhöz és annak ledolgozásához ragaszkodhat. Ha te ezt nem teszed meg, akkor kártérítést követelhet tőled, ami akár a havi munkabérednél magasabb összeg is lehet. Ilyenkor (nem dolgozod le a felmondási időt) ő jogtalanul tartja vissza az előző havi béren, te jogtalanul nem végzel munkát, per esetén nem biztos, hogy te jönnél ki jól belőle (főleg, hogy most már szigorúbb a munka törvénykönyvében dolgozói kártérítési felelősség) Akár még meg is tudja indokolni, hogy jogosan tartotta vissza a béred.

Legelőször próbáld meg közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyod (ott az van, amiben megegyeztek, akár aznap is megszüntethetitek a munkaviszonyt)

Ha ebbe nem megy bele, akkor ha hitelt érdemlően bizonyítani tudod, hogy valóban nem 4, hanem jóval több órát dolgoztál, és ezt sem szabadidőben nem kompenzálta, sem ki nem fizette, akkor élj az azonnali felmondással. Itt az nem elég, ha te azt mondod, vagy vezeted magadnak a jelentéti ívet, vagy láttak vásárlók a 4 óra letelte után (kiadhatta máskor szabadidőben). Vagy olyan jelenléti kell, amit a főnök is aláírt, vagy a munkatársaid tanúskodnak egy per esetén (ezt a legkevesebb esetben teszik meg, mert kell nekik a munkahely)

Meg persze itt felmerül a kérdés, hogy a munkaidőn felüli óráidat kifizette-e feketén. Mert ha igen, és ez folyamatosan így működik egy ideje, akkor téged is könnyen megbüntetnek adócsalásért.

Szóban persze bármikor megzsarolhatod, hogy ha nem megy bele a közös megegyezésbe, akkor feljelented a NAVnál, munkaügyi felügyelőségnél.

Ha le kell dolgoznod a felmondási időd, elmehetsz táppénzre, de a munkáltatód kérhet táppénz felülvizsgálatot, ami ha arra az eredményre vezet, hogy jogtalanul vetted igénybe a táppénzt, téged is és az orvost is megbüntetik.

2012. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jól írják a többiek: ha nem enged el, dolgozz csak 4 órát szépen. ha ez sem hat én megmondanám, hogy ok, bejövök még egy hónapig de abban nem lesz köszönet. kereskedelemben eléggé tud fájni a cégvezetőknek ha hirtelen csökken a morál és mondjuk nem töröd magad kiszolgálni a vevőt, vagy visszaküldeni a hibátlan rendelést... és ezzel nem nem teljesíted a munkádat, csak hirtelen szerencsétlen lettél benne és ennyi ;) ha ez után nem küld el, ennyi esze van
2013. jan. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!