Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A környéki bérletekre miért...

A környéki bérletekre miért nincs támogatás?

Figyelt kérdés
A vonat messze, a bkkval is jó másfél óra a munkahelyem, mégsem térítenek holott más városban lakom, a városhatártól is még jó fél óra, gyalog pedig lehetetlen, az +10 ezer. Ez törvényes?
2012. szept. 20. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert túl közel van. Én is buszoznék napi másfél órát 100 ezer Ft térítésért. Akkor ezt mindenki kijátszva ott keresne munkát, hisz ennyit mindenkinek megér. Így pedig megint nem az kapná akinek kell.
2012. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

márpedig a helyközi bérletek 86 %-át kötelesek megtéríteni,


[link]

2012. szept. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos már ez a támogatás sem "jár", hanem csak "adható".

: (

2012. szept. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem lakom túl közel, ha vonattal járnék kapnék, de ahhoz +fél órát kéne gyalogolnom minden reggel, ezért nem értem a logikát benne, hogy erre jár, arra nem, pedig igy egyszerübb és gyorsabb és mégis ugyan onnan indulok
2012. szept. 21. 06:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem törvényes.


A munkáltató a dolgozó munkába járásának költségéhez köteles hozzájárulni. Ez annyit jelent, hogy a leadott jegy, vagy bérlet árának 86 %-át meg kell térítenie, vagy bérfizetéskor, vagy a cég nevére kért számla ellenében pénztáron keresztüli kifizetéssel. Ez nem adható, hanem kötelező!

És nem szabhatja meg a munkáltató, hogy csak a vonatot fizeti, a buszt pedig nem!

2012. szept. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, volán bérletre adnak, bkkra miért nem? Nagy kerülő lenne a vonat is, ez is, +fél ora sétákkal és hosszabb menetidővel. Nem érné meg, így is hajnalban indulok de legalább percenként van busz vagy marad a költözés
2012. szept. 21. 09:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

off, személyes vélemény:


fél óra séta még nem a világ. Jót tesz az egészségednek reggelente egy kis séta. Persze ha fizikai melót végzel a cégnél, akkor visszaszívom, akkor nyilván nyűg.

2012. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem magával a sétával van bajom hanem már így is fél óra. Ráadásul ez hajnali 5kor nem élmény télem
2012. szept. 21. 11:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a távolsági bérletedet megtérítik, akkor törvényesen járnak el. A helyi (bkk) bérletet, jegyet nem kötelesek. Én faluról járok városba dolgozni, kb. 30 perc "erőltetett menet" nekem is beérni, télen is, és ráadásul nő vagyok, egyedül járok, hajnali 4:30-ról beszélünk, mert csak akkor van buszom, és vonat nuku!

Már vagy 20 éve csinálom, és még mindig élek...

2012. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a kérdés lényege az volt, hogy környéki bérletet miért nem terítenek, holott távolságit igen, ha egy MÁSIK teleülésről járok be. azaz mi ez a különbség a bérletek között? vagy egyáltalán akkor minek ez az egész környéki bérletesdi... gondoljátok aki napi 12 órákat dolgozik, még sétálgasson napi 2-3 órát pluszban, csak mert akkor térítenek belőle? ezt nem értem, miért kell különbséget tenni, ha ugyan onnan járok be, nem mindegy mivel megyek, mire veszem a bérletet? Bp bérlet meg így is, úgy is kell mellé, csak így rövidebb és egyszerűbb.. na ez a szemétség, azt meg hanyagoljuk ki hova mennyit sétál, lényegtelen a kérdés szempontjából, engem sem érdekel kinek milyen ízületi vagy egyéb problémái vannak, én sem fogom kifejteni, mert min említettem a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen.
2012. okt. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!