Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tűzoltó szeretnék lenni, van...

Tűzoltó szeretnék lenni, van lehetőségem?

Figyelt kérdés
Sajnos minusz 1-es dioptriájú a szemem,de fizikailag valószínűleg alkalmas lennék.Szerintetek van esélyem? Igazából vonulós szeretnék lenni,de a tűzoltóság berkein belül is szívesen dolgoznék. Ja amúgy helyileg debreceni vagyok.Ha valaki aki ott ismerős tudna mondani valamit azt megköszönném.

2012. szept. 22. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A szemüveg nem lenne akadály, de lelkileg is elég erős vagy? Tisztában vagy a romantikától mentes résével is? Pl. tűzben összeéget, felére zsugorodott holtestek közötti munkára, ezek kihozatalára stb. Csodálattal, és tisztelettel nézek fel olyan emberekre, akik képesek ilyen munkára.
2012. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen erre is fel vagyok készülve. Szeretnék olyan munkát végezni amivel szolgálok,de szerintem Magyarországon nincs még egy ilyen szakma amit ennyire megbecsülnek,és nincs körülötte negatív visszhang,előítélet. Na amúgy azért kérdeztem mert olvastam azt is hogy kizáró ok bármely fokú dioptria,meg azt is hogy így is(ekkora dioptriával) lehet menni. Na akkor hogy is van ez? :)
2012. szept. 22. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A hivatásos tűzoltóságon történő szolgálati viszony létesítésének feltételeit a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. Törvény V. fejezetének 37. §.-a határozza meg, mely szerint:

A hivatásos szolgálati viszony önkéntes jelentkezés alapján azzal a


* 18. életévét betöltött,

* de 35 évnél nem idősebb,

* cselekvőképes,

* állandó belföldi lakóhellyel rendelkező,

* büntetlen előéletű,

* a rendfokozati állománycsoporthoz meghatározott iskolai végzettségű :

o tiszti rendfokozatú állománycsoporthoz egyetem vagy főiskolai végzettség az előírt, valamint felvételi vizsgához nem kötött katasztrófa és tűzvédelmi szervező(tiszt) szakképzés elvégzése a felvételt követően.

o tiszthelyettesi rendfokozatú állománycsoporthoz közép-, vagy szakiskolai végzettség az előírt, valamint tűzoltó szakképzés elvégzése a felvételt követően.


* magyar állampolgárral


létesíthető, aki a hivatásos szolgálatra egészségi, pszichikai, fizikai szempontból alkalmas.


Tehát néhány dolog, ami nem teszi lehetővé, hogy valaki hivatásos tűzoltó legyen:


* betöltötte 35. életévét

* büntetett előéletű

* szemüveges vagy kontaktlencsét visel

* rövidujjú póló alól kilátszó testrészen tetoválást visel

* ha testében valamilyen fém található (csontoknál, stb)

* színtévesztő

* allergiás, asztmás

* hallása károsodott

* a katonai sorozáson alkalmatlan vagy korlátozott minősítést kapott

2012. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
'csába!:( na mindegy akkor.Köszi a választ.
2012. szept. 22. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!