Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi munkahelyemen...

A jelenlegi munkahelyemen nincs lehetőségem csak max. Délután 4-ig dolgozni, és a gyerekem miatt nem tudok tovább maradni, mert csak én tudok érte menni a bölcsibe. Kötelezhetnek -e a felmondási idő ledolgozására ilyen esetben is?

Figyelt kérdés
És mi van ha nem megyek be?

2012. júl. 18. 08:56
1 2
 1/18 Antimod ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Felmondtál vagy neked mondtak fel? És mi köze van ennek a munkarendhez?
2012. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Kiiratod magad betegszabira a felmondási idő alatt, az a legegyszerűbb.
2012. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Még nem mondtak fel és én sem.
2012. júl. 18. 09:45
 4/18 A kérdező kommentje:
A munkarendem össze-vissza van, folyamatosban, délelőtt 10-től este 21-ig, bármikor beírhatnak. mivel eddig meg tudtam oldani a dédi segítségével a gyermekfelügyeletet, nem volt gond, de lebetegedett és már nem tud segíteni. Bébiszitterre meg nincs pénzem.
2012. júl. 18. 09:51
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát ezt finoman de ultimátumként kell közölni a céggel. Így tudsz jönni. Vagy így vagy sehogy.
2012. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudod oldani, hogy valakivel műszakot cserélsz?

Próbáld meg a szomszédokat/barátokat mozgósítani a gyerekfelügyelethez.

Addig ne mondj fel, amíg nincs másik munkahelyed.


Ha nem mész be, a munkáltató azonnali hatállyal kirúghat, én ezt nem kockáztatnám.

2012. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem ismerem pontosan a szituációt. Csak megjegyzem:

A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke három éves koráig

- egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,

- a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,

- éjszakai munkára nem rendelhető be.


A rendkívüli munkaidő, vagy készenlét nem rendelhető el a gyermeke 4 éves koráig, csak a hozzájárulásával.


Azért írtam le, mert nem tudom, hogy az egyedülállóság fennáll-e.


Ha felmondanál, akkor kötelezhetnek a felmondási idő ledolgozására, ez ettől teljesen független.


Ha ők mondanának fel, akkor is van felmondási idő, aminek a fele idejére kötelesek a munkavégzés alól felmenteni a kívánságodnak megfelelő időben, legfeljebb két részletben.

2012. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Műszakot nem tudok cserélni, mert nincs konkrét műszak, hanem valaki 10-21-ben van egy másik 14-19-ben szóval össze vissza. olyan nem létezik hogy 10-16 sajnos. A barátok kimerültek, a szomszédokkal sajnos nincs olyan viszonyom, meg hát este tízig nemigen van aki elvállal egy 3 évest. Másik munkát sem biztos hogy találok. Nemigen van 8-16-ig munkaidő ma már.
2012. júl. 18. 10:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedülálló, csak a férjem mindennap dolgozik reggeltől estig. (Saját egyszemélyes boltja van). Így ő nem tud segíteni ebben. Ez egy kereskedelmi cég aminél dolgozok a nyitvatartás 10-21 szombatig, vasárnap 10-19.
2012. júl. 18. 10:26
 10/18 A kérdező kommentje:
És a közös megeggyezés?
2012. júl. 18. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!