Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők! Mennyire hamar...

Pályakezdők! Mennyire hamar sikerült beletanulnotok a munkába? Eleinte mennyi baklövést követtetek el?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem az egyetemen és kb. két hete dolgozom életem első (komoly) munkahelyén... A betanulás volt kb. 44 óra, azóta már pár napja egyedül dolgozom. Viszonylag hamar megtanultam a dolgokat, viszont mivel elég nagy felelősség van rajtam meg nagyon sok mindenre kell figyelni, így hibáztam már apróságokat párszor, de ezeket lehetett korrigálni. (szállodában vagyok recepciós)

Tegnap elkövettem egy nagyobb hibát, vendég mondta, hogy elmegy hétvégére, de jön vissza hétfőn, én pedig az addigi tartózkodását nem fizettem ki vele... ami elég gáz, hiszen megteheti, hogy vissza se jön.

booking.com-ról foglalt, ahol ugye meg kell adni a kártyaszámot, pin kódot, mintegy biztosítékként, de akkor is, lehet olyat adott meg, amin nincs fedezet, bár azt hiszem ezt a booking teszteli.

Szóval most parázok rendesen, hogy mi lesz ha hétfőn nem jön vissza... :/ kulcsot elvitte magával, szerintem visszajön, de ki tudja.

szóval pályakezdőként mennyire sok hibát követtetek el? vagy szerintetek ettől már tuti, hogy sosem fogok tapasztalt recepcióssá válni? nem is ebben a munkakörben akarom leélni az életem, de ha már ezt se tudom elvégezni, az elég gáz...


2012. szept. 22. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, elég rizikós, mert egyre gyakoribb, hogy nem fizetnek az emberek. Ezért is van egyre gyakrabban a szállodáknál, hogy előre ki kell fizetni a szobákat.

Szerintem ez még elnézhető, mert ez benne van a dologban.

Majd azért írd meg, hogy mi volt hétfőn.

2012. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én amikor szakmai gyakorlaton voltam akkor ott kellett 1 hét mire betanultam a munkát. Én autószerelő vagyok eleinte még voltak bénázásaim meg kicsit bizonytalan voltam a dolgokba, de erről szól a gyakorlat hogy erre ráálljak megtanuljam a dolgokat és tudjam ezt alkalmazni amikor már élesbe megy majd a dolog.

Amikor elvégeztem a sulit és elmentem rendes munkahelyre egy autószalon műhelyébe akkor ott elég hamar betanultam mert ott kicsivel másabb persze. Ott annyi volt a dolog lényege hogy az egyik kollégám néhány napig mellettem volt összevoltunk nőve és együtt dolgoztunk pontosan azért hogy rendesen megtanuljam az ottani tempót meg a szükséges dolgokat hogy mikor mit hogyan csináljunk meg hogyan beszéljünk az ügyféllel és még sok minden más. Gyakorlaton ott ezek nem igazán voltak ott csak álltam a mműhelybe bejött egy szerelésre váró autó amint mondták hogy ebbe ezt meg ezt cserélni kell, kipucolni, vagy megjavítani átnézni és kipróbálni a végén. Itt ugye ez olyan munka ha én veszek át egy autót javításra azt nekem kell megoldanom, persze kérhetek segítséget meg kapok is de az többnyire az én felelősségem. Nekem ez a dolog 4 napig volt így utána már egyedül kellett boldogulnom mindennel kivéve a kifizettetéssel nekem csak a számlát kellett adnom aztán a pénztárhoz küldeni az ügyfélt. Eleinte nekem is voltak kisebb hiábiom, mert 1 hónapos próbaidőm alatt olyat csináltunk hogy amit én megjavítottam a végén megmutattam a főnöknek vagy annak aki ott volt már egy ideje, hogy megnézze minden úgy van-e ahogyan annak lennie kell. Kisebb hibáim persze voltak ugye de nem volt vészes. Az egyik nagy hiba amire emlékszem talán még a 2. hetemen volt hogy elfelejtettem visszakötni a hátsólámpákat a rendszerbe és ugye a tulaj nem figyelt úgy oda csak akkor amikor kb 2 órával később visszajött és szólt hogy a hátsólámpák nem működnek. Én akkor nem is sejtettem hogy én hibám miatt van ez kimentem megnéztem mi a probléma látom hogy nem voltak visszakötve a vezetékek, mondom elnézést ez az én hibám miatt volt visszakötöttem mondtam hogy nem tartozik semmivel, aztán elment. Szerencsére nem csinált balhét mert látta hogy még kezdő vagyok meg ugye nagyon rendes ember volt pedig lehetett félni tőle mert nagydarab kigyúrt állat volt. Szóval nekem is voltak elején hibázásaim, de lényegében nem volt baj belőle.

2012. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A pasi úgy mondta nekem, hogy elmegy hétvégére, és visszajön hétfőn, mintha már le lett vlna zsírozva, ezért sem én ma szabin vagyok), hogy ilyet ne csináljak, mert megteheti, hogy nem jön vissza, és csak azóta parázok, hogy úristen. aztán eszembe jutott, hogy bookingos vagyis meg kellett adnia a kártya adatait. tehát, ha le is lép, akkor levonható az összeg a kártyájáról. elvileg. amivel ő is tisztába kell hogy legyen.

Én is úgy érzem, hogy nem olyan nagy hiba ez, most mégis nyugtalan leszek hétfő estig, hogy mi lesz. Majd megírom.


Utolsó: köszi a tapasztalatodat. Én gyakornokként tavaly teljesen más területen voltam: étteremben, pincér, úgyhogy ez a munkakör még csak most nyitja meg előttem a szépségeit és meglepetéseit.

2012. szept. 22. 18:19
 4/10 A kérdező kommentje:
bocsi, kicsit értelmetlen lett az első mondat az előbb, szóval a kolléganőm írt ma délután, hogy ilyet ne csináljak, hogy elengedem fizettetés nélkül a vendéget azzal, hogy majd jön vissza hétfőn. nekem tegnap eszembe se jutott, hogy paráznom kéne emiatt.
2012. szept. 22. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
drukkolok, hogy ne legyen gáz!:)
2012. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, légyszi írd meg mi volt! Izgulok, hogy ne legyen semmi baj :)
2012. szept. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okés megírom :) köszi nektek, aranyosak vagytok :)
2012. szept. 23. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj :)
2012. szept. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Visszajön, ha nem akkor feljelenti a szálloda. Benzinkútról is el lehet menni fizetés nélkül, de úgyis megtalálnak a hivatalos szervek.


Oda kell figyelni ilyenre. Üzletben nincs bizalom, meg érzelmesség.

2012. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És igen visszajött szerencsére!

Napközben egy óra körül írtam neki egy e-mail, hogy mikor jön vissza, mert a takarítok megcsúsztak a takarítással, és hogy a szobája kész legyen... ez kamuszöveg volt. Válaszolt is hogy munka után, ekkor már megnyugodtam, kb egy óra múlva meg is jelent. Kifizettetem vele a múlt hetit, bár húzta a száját, hogy miért, és egyből levágta azért, hogy azt hittük nem jön vissza. De ilyen poénosan mondta... azért elég kellemetlen volt, kolléganőm mondta, hogy fizettessem ki vele a múlt hetit. Na mindegy, ő sem lesz nálunk törzsvendég az biztos.

Köszi a biztató kommenteket!

2012. szept. 25. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!