Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztam majdnem másfél...

Dolgoztam majdnem másfél hónapot. Tartozik nekem a főnököm 140. 000 ft-al. Már felmondtam, de még nem fizetett ki. írtunk egy adóspapírt, bélyegzővel mindennel. Hogy tudnám kiszedni belőle a fizum? Hova lehet ezzel fordulni hogy feljelentsem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 10:03
 1/6 A kérdező kommentje:
még annyit,hogy Kft-ja ,van,ami azt jelenti tudtommal,hogy a kft-én kivüli vagyonnal ,ingóssággal,nem felel az esetleges adósságokért.
2009. aug. 2. 10:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Be voltál jelentve?
2009. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
OMMF és APEH, akik tudnak segíteni, feltéve, ha be voltál jelentve vagy legalább úgy tudtad, hogy be vagy jelentve.
2009. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
be voltam jelentve
2009. aug. 2. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha szabályosan voltál foglalkoztatva, akkor sem az OMMF sem az APEH nincs hatáskörben. Ráadásul másfél havi bér mégcsak annyira nem is "szabályellenes". Igaz, nem szeretik, de pl. rendkívüli felmondásra MÉG NEM OK.

Ha van egy adósságelismerésed, akkor az adósságelismerésen szereplő dátumot követően fizetési meghagyás kiállítását kérheted. Ha az jogerőssé válik, akkor azonnali beszedési megbízással a bankszámláját meg tudod terhelni a cégnek. Ha működő cég, akkor fizet járulékokat is, így biztos, hogy érvényesíteni tudod az inkasszót.

2009. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
5/5-től kérdezném: kinél kezdeményezhető az inkasszó?
2013. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!