Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két gyermekét egyedül nevelő...

Krikker1973 kérdése:

Két gyermekét egyedül nevelő anya vagyok. Most jár le a gyedem, és a munkáltatóm azt szeretné ha én mondanék fel. Ezt megteheti? Köteles vagyok aláírni ezt, ha olyan munkát kínál fel amit nem tudok elfogadni?

Figyelt kérdés

Kiegészítés:

9 éve állok munkaviszonyban ennél a cégnél. Tavaly óta nagyon lecsökkent a cég megrendelés állománya így folyamatosak az elbocsátások. Most jár le a gyed, és a munkáltatóm felajánlotta, hogy egy sokkal messzebb lévő gyárban dolgozhatok. Ezt nem tudom elvállalni, mert a lányokat nem vihetem bölcsődébe, óvodába hajnali háromkor. Viszont akkor meg azt mondták, hogy én mondjak fel. Szerintem ezt így nem tehetik meg.



2012. szept. 26. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerződésedben benne van a munkavégzés helye is szerintem. ha az van benne, hogy mozgathat, akkor bukó.
2012. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazság, hogy ha fel is vesz 1. hónap után kirúghat ha letelt a védelmi időd.
2012. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint hiába nevelem egyedül a lányaimat (3 és 5 éves), köteles vagyok elfogadni azt hogy utazzak 120km-t egy másik gyárba, több műszakos munkarendbe? Akkor a lányokat ki viszi el a bölcsibe, oviba? Vagy mondjak én fel annak tudatában hogy nem kapok munkanélkülit, végkielégítést stb. sem?
2012. szept. 26. 16:40
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem csak az a baj, hogy elküld, hanem az hogy azt akarja elérni, hogy én mondjak fel elveszítve a végkielégítést, munkanélkülit stb. Holott én azt vállaltam volna hogy ugyanúgy mint eddig beutazom 50km-t a munkahelyemre, de sajnos ebben a gyárban áll le a termelés. Szóval köteles vagyok aláírni azt hogy én mondjak fel, pedig nem is szeretnék felmondani?
2012. szept. 26. 16:50
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudnátok oda költözni?
2012. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Itt ha el tudok helyezkedni, akkor anyuék el tudnák a lányokat vinni bölcsibe, oviba. 120km-re viszont senki nem lenne aki segíthetne. Így ez kilátástalan helyzet. A multicég meg azt akarja hogy én mondjak fel, és még csak esélyem se legyen új életet kezdeni. Ezt megtehetik?
2012. szept. 26. 17:04
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkor anyukád mennyen el hozzátok arra amikor te mész munkába, és ő vigye oviba őket. Ha tényleg meg akarnak szabadulni tőled akkor 1 hónap után úgyis kirúg ha látja, hogy csinálod a munkát. Így pedig jogos leszel végkielégítésre. Persze a felgyűlt szabiaidait veddigénybe először.
2012. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság mindent megtehetnek.Miután visszatérsz és letelik a védelmi időd, fel fognak mondani Neked. Mondjuk így legalább járni fog neked minden.
2012. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ahogy most áll a helyzet, nem is lehet vissza térni mert annyira nincs itt munka. Viszont azt "elvárnák", hogy én mondjak fel hogy nekik ne kelljen végkielégítést fizetni. Sajnos ez a mai magyar valóság.
2012. szept. 26. 19:37
 10/15 anonim válasza:
62%
Sajnos, mindent megtehetnek. Én is azt javaslom, amit fent a többiek, vállald, hogy bejársz dolgozni 120 km-re. Vedd ki a szabijaidat, és közben próbálj munkát keresni. ( Ezzel nyersz kb. 2 hónapot.) Ha nem találsz másik munkát, akkor a korán menős napokon, szüleid besegíthetnek az oviba és a bölcsibe vitellel, aztán, ha 1 hónap múlva kirúgnak, akkor jár minden. Szerintem sok választásod nincs.
2012. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!