Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik területre érdemesebb...

Melyik területre érdemesebb "szakosodni"? Bank/biztosítás, büntetés-végrehajtás, honvédelem, vagy holding/faktoring? :D

Figyelt kérdés
Melyik szakterületen vannak nagyobb karrierlehetőségek?

2012. szept. 26. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyátalán tudod mit jelentenek ezek?
2012. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, b@szd meg, azért írtam ki őket, mert olyan jól hangzanak ezek a szavak... :D Egy embernek nem lehet tág érdeklődési köre? :D Faktoring területen pl. van szakmai tapasztalatom, honvédelmi területen a család nagy része dolgozott, bv. csak úgy érdekel, banktól és biztosítási cégtől már jeleztek vissza, egy banknál már voltam is állásinterjún, elég jól sikerült. Bv. intézetnél is voltam előszűrésen, pozitívan bíráltak el, indulhatok felvételin. Szóval... Érdekelnek ezek a területek, csak nem tudom még egyelőre, hogy melyik szakterületen érdemesebb elhelyezkedni. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! :D
2012. szept. 26. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Bv. és honvédelem csak abban az esetben ajánlott, ha van olyan felsőfokú végzettséged, amellyel tisztként tudnál elhelyezkedni. Gondolom nincs, ezért nem ajánlom. A tiszt alatti fizuk nem kifejezetten jók. Bv-ben dolgozni esetleg nyomasztó is lehet sok embernek. Előnyük viszont, hogy nem fog megszűnni egyik testület sem, biztosan lesz tartósan munkád.


Biztosítók amennyire tudom leginkább jutalékos rendszerben fizetnek. Sok szerződést kell kötnöd, ha meg akarsz élni belőle. Elindulni nagyon nehéz. Persze lehet jól csinálni, de kevés embernek sikerül ebből meggazdagodni. Jelenleg szerintem kevés pénze van az embereknek, ezért aki akart, az már kötött, aki nem akart, az meg nem is fog. Személy szerint ezt ajánlom legkevésbé.


Bankhoz szintén célszerű valamilyen felsőfokú végzettség. Kevés eséllyel lehet bejutni e nélkül utcáról. Esetleg protekcióval. Netán telebank, ha van nyelvvizsgád. Ez viszont nem fizet túl jól és sokszor több műszakos a munkarend. Előrelépési lehetőség viszont van különböző továbbképzésekkel, ha már bent vagy a rendszerben.


Faktoring elég problémás terület. Sokszor szó szerint zaklatni kell a késedelmesen fizetőket. A társadalmi megbecsültsége a béka segge alatt van. Továbbá elég monoton. A fizetés viszont nem olyan rossz, talán a legjobb, ha nincs felsőfokú végzettséged.


Mindegyiknek van tehát előnye és hátránya. Neked kell tudni, hogy melyik való neked. Sok sikert!

2012. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm a kimerítő válaszodat :) Elfelejtettem mondani, hogy pár éven belül jogász leszek. Eddig szakmai tapasztalatot végrehajtónál és követeléskezelőnél szereztem. Ahol voltam faktoring cégnél, az minősíthetetlen volt. Igazából nevetséges volt, amit csináltunk és én nem akartam közreműködni ebben, ezért is léptem ki. Az ottani jogászok pedig egyszerűen sötétek voltak, annyira, hogy néha nekem kellett jogi tanácsokat adnom nekik... Szóval elég gáz volt az egész cég :D Nem tudom, hogy most magával a szakmával van gáz Magyarországon, vagy csak az előző munkahelyemen, nem tudom, hogy mennyire érné meg maradni ezen a pályán, a diploma megszerzése után. Most jelenleg jó pár lehetőség megnyílt előttem és nem nagyon tudtam még most sem dönteni, hogy hova tovább, nem mindegy, hogy hol szerzek szakmai tapasztalatot a továbbiakban. Igaz, komolyabb cégeknél, ahogy néztem (pl. Daimler AG), a szakmai tapasztalatot illetően csak annyi a kikötés, hogy a jogász szakmában legyen szakmai tapasztalatod, nem úgy, mint mondjuk a többi álláspályázatnál, hogy specializált jogi szakmai tapasztalatot követelnek meg (pl. iparjogvédelemben szerzett tapasztalat, közbeszerzésekben, ingatlanjogi, stb.). Azért is veszem figyelembe ezt a szempontot, mert ha esetleg elhelyezkedek valamelyik szakmában, és pár év múlva rájövök, hogy váltani szeretnék, ne legyen nagy akadály a szakmai tapasztalat.


Jelenleg a következő lehetőségek tárultak elém:

- biztosítási területen: alkalmazotti jogviszonyban alkalmaznának az egyik legnagyobb biztosító cég leányvállalatánál, ha itt szerzek biztosítói tapasztalatot, akkor komolyabb biztosítói cégeknél el tudnék helyezkedni jogi előadóként, későbbiekben meg jogtanácsosként; azzal viszont nem vagyok annyira tisztában, hogy mennyit fizetnek átlagosan ezen a területen a jogászoknak.

- banki terület: egy olyan banknál nyílt lehetőségem, amelynek a főprofilja a hitelek értékesítése (tavaly az egyik legsikeresebb bank volt a hazánkban), főleg meglévő ügyfelekre építenek, elég monoton munka lenne, viszont ha itt tudnék szakmai tapasztalatot szerezni, akkor könnyebben el tudnék helyezkedni valamelyik banknál compliance, workout, illetve jogi területen; ez elég ideálisnak tűnne, magasabbak is az elvárások, ami miatt számomra csábítóbbnak tűnik, és elég jó is lenne a fizu (persze a komolyabb bankoknál)... Igazából innét lehetne a legkönnyebben váltani, ha esetleg felmerülne egy még jobb lehetőség, de lehet, hogy tévhitben élek? :D

- büntetés-végrehajtás: valami miatt mindig is érdekesnek tűnt számomra, nem is tudom igazából megfogalmazni, hogy miért is vonzó számomra ez a terület; több jogásztól is hallottam (és bv. szakembertől), hogy egészen jó a fizu is, biztos munkahelyre lehet számítani, előrelépési lehetőségek garantáltak, viszont eléggé meg tudja viselni az ember lelkét, pszichésen nagyon toppon kell lenni, és nem is biztos, hogy hosszútávon lehet ezt bírni. A rendszerről annyit tudok, hogyha valaki hivatásos akar lenni, de már van diplomája, akkor az felejtse el az egészet, mert diplomásként semmiképp sem lehet bekerülni (kivéve, ha bv-s diplomája van az illetőnek, amihez ugye szakmai tapasztalat is jár :)), viszont munka mellett biztosítják a tanulást is (ha közgazdásznak készül az ember, ha jogásznak, vagy mérnöknek, stb.), ami azért elég jó pont. Esetleg ha jól be tudnám magam dolgozni, akkor talán lehetek jogtanácsos, de nagyobb a valószínűsége, hogy betesznek biztonsági tisztnek, vagy valami teljesen másnak. Azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy a tiszthelyettesi rendfokozattól/beosztásoktól felfelé milyenek a fizetések. Nem tudom konkrétan, hogy mennyi az a "nagyon jó fizetés", pedig jó lenne tudni :D

- faktoring: az OTP Faktoring-hoz úgy hívtak be, hogy nem is jelentkeztem. Az állásinterjún elég szimpatikusnak tűnt a hely, de amikor utána néztem interneten is részletesen a cégnek, elég nagy kétségeim támadtak... Most tényleg annyira gáz a hely, ahogyan sokan mondják, vagy mégis ez egy komolyabb hely szakmai szempontból, ahogyan azt elsőre láttam?

2012. szept. 27. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!