Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket nem ábrándítanak ki,...

Titeket nem ábrándítanak ki, amikor egy állás hirdetésen az szerepel hogy?

Figyelt kérdés

"Jelentkezéshez íron az alábbi címre: .... A fizetési igény megjelölésével".


Ez nem egy marketing trükk?

Hogy van aki fél, hogy ha sokat mond, nem veszik fel, így csak egy minimum összeget "jelöl"?



2012. szept. 30. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a marketinghez semmi köze, mert az egy szakma.

Egyszerűen ezzel is tudnak szelektálni a cégek.

2012. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért àbrándítana ki? Ez is egy szürő a jelentkezésnél! Kiváncsiak a cégek, hogy mennyire becsülöd magad.
2012. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire ez is megmutatja hogy mennyire van benne az adott szakmában az egyén. Pl. ha valaki programozói állásra jelentkezik, és azt írja hogy havi nettó 80 ezer, akkor azért abból gyanítható hogy sose dolgozott még programozóként.
2012. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a szakmai tudást tesztelik ezzel. Inkább ez arról szól, hogy minél kevesebbet kérsz, annál inkább téged vesznek fel. Én pl. pénzügyi ügyintézőként dolgoztam, és a fizetések itt a bruttó 120.000-500.000-ig terjednek. Legfőképp a cégtől függ, hogy mennyit akarnak fizetni.

És igen, én is kiábrándítónak tartom, hogy ezt nekem előre meg kell adnom. Volt, ahova beírtam, hogy 250.000, be sem hívtak. Máshol meg kiröhögtek, hogy ez milyen kevés.

2012. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pár soros álláshirdetés, azt se tudom mi a cég neve, de adjam ki mennyit kérnék. Hát nem mindegy mennyi a munkaidő, van-e túlóra, milyen gyakran, mekkora a cafeteria, van-e egyáltalán, 3 fős vagy 10000 fős a cég...Engem is kiábrándít mert egyrészt a piacot mérik fel, másrészt olcsójánost keresnek.
2012. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Programozói állást nézegettem.


De fogalmam sincs mekkora jellegű összeget kéne megjelölnöm. De ha nekik az jó, többet kérek mint a miniszerelnök bácsi.

2012. szept. 30. 17:50
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Engem nem ábrándít ki, mert ha nem kapok annyit, amennyire szükségem van, úgysem vállalom el a munkát.
2012. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

6:

Pályakezdő programozóként olyan 150 nettó a reális.

2012. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát én is úgy látom, akörnyékén, de ezt megint nem lehet így pontosítani.


A szakmám szerint Internetes Alkalmazásfejlesztő vagyok, amely magában karolta mind a 3dmax (animácíófilm készítés, vagy ismertebb nevén Multimédiafejlesztő)


de ugyanúgy lehetek webmester, vagy éppen "programfejlesző" több nyelven: PHP, JAVA, C++, C# stb.


Csak úgye minden ágazat (hogy hol helyezkedek el) másikhoz nézve bonyolultabb.


Vagyis egy C++ fejlesztő mivel ritka M.o-on (hiány van belőle) jóval többet keres mint egy PHP fejlesztő vagy egy sima CSS/XHTML programozó.


Persze lehet igazad van, hogy a "legkönyebb programozás" alsóhatára 150.000 körül van. (pályakezdőként).


Bár C++-t ezen áron nem válalnék (mivel jóval nehezebb), oda már lehet a 200.000 is jó ár.


Azt mondjuk néztem hogy egy sima Php fejlesztő (vagyis átlag nyelv programozó) Bruttó keresete 240.000 ft átlagban M.o-n. Persze mint írtam elöbbi ennél több, csak pályakezdőként írtam a 200-at.


Szóval a hozzászolásom lényegeként egy könnyű "programozói" munka, pl.: CSS/XHTMl fejlesztő lehet jó ár 150.000-ért pályakezdőként.


Persze abban biztos vagyok, ha beadok egy jelentkezést, kidobják a papirt, ha valaki "alám licitál" vagyis 120-130-as igényel jelentkezik.

2012. szept. 30. 21:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem biztos. Lehet, hogy egy bizonyos összeg alattiakat hívják be és tesztelik a tudásukat. És lehet, hogy a többet kérő van jobb pozícióban (mert arra spekulálnak, hogy a kevesebbet kérő hamar lelépne máshova amint megtudja a piaci értékét).


Persze az is lehet a stratégiájuk, hogy találjanak egy csiszolatlan gyémántot relatív kevés fizetésért.

2012. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!