Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket nem ábrándítanak ki,...

Titeket nem ábrándítanak ki, amikor egy állás hirdetésen az szerepel hogy?

Figyelt kérdés

"Jelentkezéshez íron az alábbi címre: .... A fizetési igény megjelölésével".


Ez nem egy marketing trükk?

Hogy van aki fél, hogy ha sokat mond, nem veszik fel, így csak egy minimum összeget "jelöl"?



2012. szept. 30. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem, a 150 nettó átlag (egyébként hivatalosan ez kisebb, mert legtöbb helyen van fekete rész), nagy eséllyel C++ fejlesztőként sem kezdesz pályakezdőként többel, de ha már van több év gyakorlatod benne, akkor jóval többet kereshetsz, mint egy PHP programozó. Az alsó határ ennél lejjebb van, van ismerősöm aki PHP fejlesztőként kezdte, 150 bruttóval (ez 95-100 nettó körül van), nem nem ment ezen felül fekete a zsebbe, ennyi volt összesen.


Persze lehet, hogy te már olyan szintre képezted magad, hogy egy 5 év éles munkatapasztalattal rendelkező programozónál jobb vagy, ezt viszont kétlem, mert a hobbi tapasztalat nem helyettesíti a munkahelyi tapasztalatot.


"Persze abban biztos vagyok, ha beadok egy jelentkezést, kidobják a papirt, ha valaki "alám licitál" vagyis 120-130-as igényel jelentkezik."


Ezt nem hiszem. Pont az a probléma, hogy ha valaki túl alacsony igényt ír, azt lehet nem veszik komolyan, aki túl magasat, azt meg kidobják, de nem hiszem hogy túl szűk lenne az a tartomány, aminél azt mondják, ez rendben van, esetleg közlik, hogy nem adják meg, de ennyit meg ennyit ajánlanak, elfogadod-e. De ha a tartomány alját mondod, akkor szívás lehet, mert nem fognak többet adni, ha felvesznek. Szóval ezért veszélyes játék ez.

2012. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom biztosan hogy megy ez.


Azt tudom, hogy egyik ismerösöm, aki 3 éve végzett, most C++-ozik 270.000-ért (bruttóba), és a munkatársai épp hülyének nézik, vagyis folyton "piszkálják" hogy milyen olcsón dolgozik a pozícióhoz képest.


Ő is tisztában van vele, de nem szeretne ebbe belebonyolodni, hiszen ő rendkívül boldog ilyen magas, szakmájához mégis alacsony fizetésnek.


Annyit tudok hogy ezelött sima php-s beosztáson volt, de akkor ajánlották fel a lehetőséget számára, hogy foglalkozzon C++-al, mivel ott is besegített és mivel tény hogy 50x annyi php programozó van m.o-n mint c++ közel egy 100-asal emelték a fizetését.


Amúgy mi is kaptunk egy ilyen kis könyvet, amiben le volt írva, hogy "átlagkereset" 240.000 ft körül van. (teljesen tiszában vagyok hogy nem kezdőként), de mint írtam, ilyen magas pozíción, ahol nem pályakezdőként is megkapod a 270.000-et, ami még kevés is hozzá (nem pályakezdőként), akkor pályakezdőként a 170-200 nem sok érte.


Hiszen majdnem ennek a dupláját kapja egy "tapasztalt/öregróka".


Persze mint írtam, nem akarok itt kezdeni, ez csak ilyen "elvi kérdés". Inkább az érdekelne, hogy ez a tapasztalt és tapasztalatlan közötti 2-3x os bérkülönbség normális-e.

Pl.: 100.000 (tapasztalatlan.) 300.000 (tapasztalt)

2012. okt. 1. 14:45
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is inkább azokat hívják be, akik keveset kérnek. Pl. én jelentkeztem egyszer egy helyre, pénzügyes állásra, beírtam a bruttó 250.000-et, szerintem ez még az alja a béreknek ebben a szférában. Aztán láttam, hogy fent van a neten is a hirdetés, kiderült, hogy önkormányzati a cég. Bértábla szerint olyan 150.000 bruttó járt volna. Persze, nem hívtak be, de való igaz, hogy ennyiért nem vállaltam volna el. Legalábbis most még nem. Ha egy évig nem lett volna munkám, akkor igen. De az igaz, hogy amilyen gyorsan csak lehet, mennék onnan. És ezt ők is tudják. Szóval olyanokat keresnek, akik nem ambiciózusak.

És igazad van, valóban kiábrándító, amikor a keresés legelső kritériuma ez. Sokat elárul a cégről. Mert előbb el kéne beszélgetni, megismerni a céget, a feladatot, aztán ők is ismerkedhetnének veled. És utána már elkezdődhetne a béralku, te ezt mennyiért vállalnád ezt a munkát, illetve nekik mennyit ér meg a te tudásod. De sajnos Magyarországon ez nem így működik.

Pont ma láttam egy hirdetést az újságban:

"xxx székhelyű vállalat főkönyvelőt keres. Feltételek: mérlegképes könyvelői végzettség, min. 5 év tapasztalat. Önéletrajzokat a hirdetőbe várjuk a bérigény megjelölésével."


Mi van?! Nem rövidítettem le, ez ennyi volt. Most őszintén, ebből mégis ki tudja leszűrni, hogy mennyit kérhet? Mekkora a cég, mivel foglalkozik? Hát ez a minimum, amit illene tudni. Én nem is jelentkeznék ilyen céghez, mert ez nevetséges és komolytalan!

Ja, és akkor az állásinterjú első kérdése, hogy miért pont hozzánk jelentkeztél? Miért akarod ezt az állást? Aztán kezdjem el mondani, hogy mennyire motivál a lehetőség, amit ők kínálnak?!

2012. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
270 ezer bruttó az 173 ezer nettó, ha még nincsen gyereke, és mint írtad, már 3 éve dolgozik, tehát ugyan ez nem mind C++, de ettől még messze van a pályakezdőtől. Ha főváros, akkor tényleg alacsony a bére.
2012. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!