Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunka beleszámít a...

A diákmunka beleszámít a nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Hamarosan elkezdem végre életem első igazi munkáját. Tegnap voltam kitölteni a belépéshez szükséges papírokat a munkaügyön, és ott mondták, hogy ezekről a munkákról hozzak igazolást a diákszövetkezetekről, mert ezeket is be tudom számítani. El is mentem a Meló Diák iskolaszövetkezethez, de azt mondták nekem, hogy a diákmunka egyáltalán nem számít bele a nyugdíjba.

Még régen én is úgy olvastam, hogy beleszámít.

Mi most az igazság?

Azért lenne fontos, mert én diákként is sokat dolgoztam, összeadva, kijön a 2 év munkaviszony.

Köszönöm a segítséget!



2012. okt. 2. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

"Diákmunkát" sokféle jogviszonyban lehet végezni. Van amelyik beleszámít, van amelyik nem.

Ha a diákmunkád után nem vontak a fizetésedből nyugdíjjárulékot, akkor nem is fog beleszámítani a nyugdíjadba. Ha vontak, akkor viszont igen.

2012. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt meg fogom kérdezni az diákszövetkezetektől.
2012. okt. 2. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:
A diákszövetkezeti munka nem, az egyébnél-ha bejelentenek- igen.
2012. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!