Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak rajtam kívül olyan...

Vannak rajtam kívül olyan fiatalok akik dolgoznak/nának?

Figyelt kérdés

Érettségim van, 21 éves elmúltam és nincs még szakmám.

Dolgozni szeretnék, nagyon sok munkalehetőséget nézegetek itt neten, de mindegyikhez kell angol, német, vagy még több nyelvtudás. Nekem még alapszinten sincs meg egyik sem.

Van egyáltalán valamilyen lehetőségem?

Sajnos nem vagyok olyan anyagiakkal megáldva, hogy tanulhassak felnőttképzésben, és munkát kéne hozzá találni, hogy kitudjam fizetni, de hova vennének fel érettségivel?

Az én saram, hogy itt tartok.


2012. okt. 3. 13:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
nekem okj bizonyítványaim vannak, érettségim van mégsem kellek sehova se már 2 éve mert nincs gyakorlatom de ha nem vesznek fel sehova se hogy szerezzek gyakorlatot?!
2012. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szakmád, és még csak 21 éves vagy, akkor teljesen ingyen megcsinálhatsz egy OKJs képzést! Ezt feltétlenül használd ki, mert az érettségi nem elég. Ott nyelvet is tudsz tanulni teljesen ingyen. Az OKJs képzésnél még családi pótlékra is jogosult vagy!
2012. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Látom, akkor nem csak a diplomások nem tudnak elhelyezkedni, de a szakképesítésűek sem.

És neked van aki segít anyagilag?

2012. okt. 3. 13:44
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Az OKJs képzés mellett lehet diákmunkát és vállalni, szóval lehet szerezni gyakorlatot!!!
2012. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

22/23 éves kortól felnőttképzésben vehetek részt, ami több száz ezer ft.

Legalábbis az OKJ-s iskolák honlapján, illetve oktatóktól ezt hallottam.

2012. okt. 3. 13:46
 6/15 A kérdező kommentje:

illetve most tudnék jelentkezni még képzésesre, pl Ring.

Ott viszont felnőttképzés keretében indulnak a szakképzések, és 95.000 ft--tól 260.000 ft-ig terjednek.

Nem veszik figyelembe hogy van-e képesítésem, mivel felnőttképzés, ami nem egyenlő a nappali képzéssel, tehát diákmunkás se lehetek.

2012. okt. 3. 13:47
 7/15 anonim válasza:
nekem régóta megvannak a képzéseim, nem nem tudnak nekem segíteni anyagilag.
2012. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 21 éves független lány vagy, akkor neked találták ki a 6 vagy 12 hónapos bébiszitterkedést! Anglia, ha bátrabb vagy akkor USA. Szállás és kaja megoldott, nyelviskolába befizetnek, és még világot is látsz.


Én ezt javasolnám neked mindenféle értéktelen OKJ-tanfolyamok helyett. Hidd el, ha megtanulsz egy nyelvet, az százszor többet ér.

2012. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem több mint 1 éve nincs munkám, pedig csak 1 évvel vagyok idősebb. Van szakmám, de az időmet fecséreltem vele. Interjúkra járok és ott megáll a tudomány. Munkaügyinél próbálkoztál már? én most fogok.
2012. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A munkaügyin én is gondolkoztam már.

Viszont azt hallottam, hogy annak segítenek állást keresni akinek már van szakmája.

2012. okt. 3. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!