Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Becsapós álláshírdetés--volt...

Becsapós álláshírdetés--volt benne részetek?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy álláshírdetésre telefonon,elkérték az elérhetőségemet,mondván,hogy pár nap múlva hívnak. Eltelt egy hét,és nem hívtak.Gondoltam,rájuk csörgök,és akkor derült ki,az a telefonszám már nem üzemel,a nap bármely szakaszában hívom,ki van kapcsolva! Lehet,hogy ez csak egy adathalász akció volt,és csak a telefonszámok begyüjtése volt a cél? Hasonló élményetek volt már?

2012. okt. 3. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet, de ki halászna álláskeresők adataira?
2012. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Telefonszámok begyüjtése reklámcélokból,talán ezért,mert már máskor is volt olyan,hogy felhívtak idegenek,hogy ékszereket akartak eladni,meg nyertem egy ajándékcsomagot...stb,stb,mindez azóta,hogy munkát keresek,és több helyen tudják a telefonszámomat! Erre gondoltam,de lehet,hogy tévedek!Pl.voltam olyan cégnél,ahol elég sunyi volt a munkáltató,vmi kínai keverék,és azt akarta,hogy 10 nap fizetetlen próbaidőt dolgozzunk le ,na kapásból otthagytuk,de az önéletrajzok ott vannak nála,ki tudja mire használja fel az adatokat....igaz,én a telefonszámomon kívűl semmi személyeset nem adok meg,de mások lehet,hogy nem ilyen óvatosak.
2012. okt. 4. 09:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Külföldi állásajánlatok esetében Bodorné Katával vigyázzatok! Állást hirdet úgy, hogy ő nem közvetítő, hanem "kiadványokat" árul. NE vegyétek meg! Aki kiadványokat árul, és munkát ajánl, de nem közvetítő, azzal SOHA ne álljatok szóba! Csak lehúz titeket. Ugyanúgy óvakodjatok olyanoktól, akik pénzt kérnek a közvetítésért. Egy közvetítő soha nem kérhet pénzt a munkavállalótól, ugyanis a közvetítés díját a munkáltató fizeti. Tőlem tegnap próbáltak legombolni 190 eurót (57000 forintot) munkadíj gyanánt. Az ilyenekkel vigyázni!
2014. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!