Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen feltételei vannak,...

Milyen feltételei vannak, hogy kiutazhassak Amerikába bármilyen (tisztességes) munkát végezni?

Figyelt kérdés
Angolul csak alapfokon tudok, tehát meg tudnám értetni magam, de bonyolultabb dolgokat még nem tudok, most tanulom. Iskolai végzettségem sajnos még csak a 8 általános. 18 éves vagyok és régi álmom, hogy Amerikába költözhessek, de ehhez ugye kell jobb anyagi háttér. Én mindig küzdöttem azért, amit akartam és általában el is értem, szóval a szorgalmammal nem lesz baj. A gond ott kezdődik, hogy egyszerűen nem tudnék még lakást venni ott, hogy élhessek. Ezért munka szempontjából utaznék ki, bármit csinálnék, ami nem illegális. Sok átverést lehet olvasni. Takarítani, gyerekekre vigyázni, azt hallottam ilyesmiért ott havi 300-400 000. ft a fizetés. (Ezt egy olyasvalakitől hallottam, aki kint dolgozik) és szerintem ez egy kis idő múlva ez kész vagyon. Nem várom el, hogy a legpuccosabb munkát kapjam meg, elsőnek ez is jó lenne. A kérdésem az, hogy ennek milyen feltételei vannak? Szóval, hogy hol tudnék megszállni, kb mennyi idő lehet a munkaidő és mennyire éri meg? Ha valakinek van ismerőse, aki kint dolgozik, tapasztalatával segíthetne, hogy leírja ide. És maga a kijutás mennyibe fájhat? Köszönöm a válaszokat, provokatív megjegyzéseket nem kérek, ha nem tudsz segíteni, inkább ne írj semmit. (csak mert egy kérdésemet már törölték a "jó szándékúak" miatt.
2012. okt. 4. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

munkavállalói vízum

nyerj egy "zöld kártyát" (nem sokára indula az idei jelentkezés)

de a legtöbben csak simán, vízum nélkül kimennek és "kint felejtik" magukat

2012. okt. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Honnan veszed hogy kint jobb az élet?:) alapfokú angollal max a sarki Sparig jutsz. Már belépésnél véletlenszerűen lecsapnak az emberre a bev. hiv.. dolgozói. Pl minimális készpénz,, meg valamicske angol tudás. Én jó ideje élek itt, és döbbenetes hogy sokan még mindig jobb életet remélnek az USA-tól. Itt a legtöbb átlagos meló teljesítmény arányban fizet, sokat dolgozol van fizud, lassú vagy éhen haltál. Gyártósori munkás, pénztáros stb mind mind teljesítmény arányos. Gyerek felügyeletre pedig országon belül is hatalmas túljelentkezés van, kockázatos emiatt kijönni. Egyre többen szakosodott ügynökség segítségét kérik ilyen esetben, akik 100%ban megbízható és rendezett jogviszonnyal rendelkező embereket ajánlanak. Miből gondolod hogy alap angollal, és fél lábbal Magyarország és az USA közt majd Téged választanak ?
2012. okt. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, van ismerősöm és az már elég sokat segít. Nulla angollal dolgozik kint, nem panaszkodik semmit, magyaroknál van, megbízható cégnél és ők intézik már nekem is az ügyet. Most is kint van. Itthon már semmire nem tudok menni, így gondolkodok az Usa-ban, mint kezdésként. Ez neked fájna esetleg? Azért megpróbálom, lehet nem fogom megbánni, ha meg igen, hadd érezzem akkor a saját bőrömön. Ami pénzeket hazahoz az ismerősöm, csodaszép háza van, milliomos lett és ez így van ahogy mondom, cseppet sem túlzok. És több munkatársa is így van anyagilag. Ha itthon marad, alig lenne valamije. Hát, ezért gondolkozok, hogy kimegyek, ismerős segítségével. Van akinek összejön. De ha még ezt elolvasod, szívesen olvasnám a te történetedet, persze csak amit leírnál, miért mentél ki, milyen ott az élet, stb...nem tudom miért kell ilyen undoknak lenni és elvenni az ember kedvét. Mondjuk nem vetted el, de érted.
2012. okt. 9. 04:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!