Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Internetes álláshirdetések...

Internetes álláshirdetések mennyire hitelesek?

Figyelt kérdés
Több portálon beregisztráltam,elküldtem az önéletrajzom,van esélye hogy behívnak valahova állásinterjúra? Tapasztalatok?

2012. okt. 4. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ. Pl hogy mi a tapasztalatod, milyen állásokra adtad be, milyen az önáletrajzod. De az biztos, hogy a cégek nem viccből hirdetnek, tényleg keresnek munkaerőt, de van, hogy egy hirdetés valóban csak egy betöltetlen állást takar és vagy 50-en jelentkeznek rá minimum (ha semmi extrát nem kérnek, pl speciális diplomát, felsőfokú nyelvtudást, tapasztalatot, akkor több százan is akár). Szóval behívhatnak, de ez ezer dologból áll össze. Amiket feltöltesz, azt szerintem kevesen nézik, és azok is általában a csaló cégek, akik minál több embert akarnak beszervezni valami kétes munkára. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

De egy jó önéletrajzzal, ha a megfelelő állásokra jelentkezel (nem ami neked megfelel, hanem ahova te megfelelsz), akkor nagy eséllyel behívnak, ha nem is minden helyről. Én is most kerestem állást, és eddig 10 elküldött önáletrajzból 7-szer visszahívnak kb, persze az interjúra sok embert hívnak be, aztán még azokból is válogatnak. De ez egy jó arány, valószínűleg azért vagyok ilyen szerencsés, mert az értékemen aluli munkákat keresek (érték= végzettség, tapasztalat...stb). Van akit 10 helyről csak 1 munkáltató hív fel, szóval jó sok helyre kell elküldened az önéletrajzod, és mindig a legfrissebb hirdetésekre. Sokszor az egy hetes hirdetésre már felesleges...

2012. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.Vegyésztechnikus vagyok,nem "általános" szakma,meg műszakvezetői tapasztalatom is van,meg gyógyszerész végzettségem...talán sikerülhet valami.
2012. okt. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!