Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez tényleg reális fizetés...

Ez tényleg reális fizetés diplomás vegyészként?

Figyelt kérdés

- Vegyész diplomával (ELTE), rendes 5 éves képzés, nem ez a ma divatos 3 éves,

- 2 év munkatapasztalattal,

- angol és német középfokú nyelvvizsgával,

- budapesti ipari termelő cégnél,

- hétvégén is be kéne menni és túlóra is van, de nem fizetik pluszban.


Ezekkel a paraméterekkel ajánlottak bruttó 180.000 Ft-ot.

Ez reális?

Nem vagyok telhetetlen, de jelenleg közszolgálati dolgozó vagyok. A nem túl magas fizetésekről híres bértábla szerint is ennél valamivel többet kapok.


2012. okt. 7. 12:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A másik ok amiatt ezt az indokot nem tudom elfogadni:

Egy tanár vagy orvos, mikor egyetemista korában eldönti, hogy ezt akarja tanulni és tanár vagy orvos akar lenni, nincs tisztában azzal, hogy ez milyen fizetéssel jár? Ha nincs, akkor mért nem tájékozódik előtte?


Az én szakmámban mindenhol azt hangoztatják, hogy mekkora hiány van, sőt a HVG-ben konkrétan megjelent 2006 környékén, hogy az egyik legjobban fizetett és keresett szakma.

Érdekes hogy ezzel szemben nem ezt tapasztalom.

2012. okt. 8. 10:20
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Na igen,a hivatalos álláspont szerint biológusból is hiány van...Hát nekem nem tünt fel...:-/
2012. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az nekem se. Nekem is van biológus ismerősöm, aki biztonsági őrként dolgozik, mert a diplomájával sehova nem kell.
2012. okt. 11. 15:00
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés egy vegyésznek, ennél még Észak-Magyarországon is többet keres egy kezdő vegyész 3 éves divatos diplomával. Sokkal többet.
2013. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Szia!


Én is vegyész vagyok (5 éves diplomával vagyis kettővel ugye :) ) és az én kezdő fizetésem 350 bruttó volt. 2 éve dolgozom itt és a fizetésem azóta 410 ezer forintra nőtt. Szóval nem ajánlom,h engedd kihasználni magad.

Igaz, hogy kértek tapasztalatot ami nekem az egyetemen végzett kutatómunkámból már meg volt.Nyelvtudást, ami ugye kötelező, mindamellett érthető és kitűnővel végeztem.Ez sem volt hátrány. :)

Azóta remélem találtál jobban fizető állást! :)

2013. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

De örülök, h ilyet hallok! Végre valami jó! Én is ezen az állásponton vagyok! Az előző voltam.:)

2013. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem hagyom. De a jelenlegi munkahelyemen fix bértábla van.

Eddig kb 100 állást pályáztam meg az utóbbi években. Ezekből a legmagasabb fizetés amit megkaptam volna bruttó 260.000 volt, de jellemzően inkább 220-240.000 körül...


Én is végeztem az egyetemen kutatómunkát. Akkoriban megjelent két másodszerzős cikkem (elég jelentős impaktfaktorú külföldi folyóiratokban), valamint előadást is tartottam egy nemzetközi konferencián külföldi helyszínen + poszterem is volt. Ezt az önéletrajzom általában feltüntetem, de senkit nem szokott érdekelni. Mint ahogy az sem, hogy jelesre diplomáztam, kitűnőre értékelt és Nívó-díjas szakdolgozattal.

2013. júl. 25. 12:03
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont jobban tennéd, ha otthagynád az állami szférát, mert a versenyszférában nem sokra tartják az állami szférában megszerzett gyakorlatot, jöna sok kis friss diplomás bsc-s, Te pedig a közszolgálati múltaddal nem fogsz kelleni a versenyszférában. Egy idő után már végképp senkit sem fog érdekelni, hogy hányas a diplomád, csak az, hogy hol dolgoztál eddig.
2013. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ajánlj be légy szíves a munkahelyedre fél milliós fizetésért! :)


Amúgy szerintem egyáltalán nem hangzik rosszul, hogy egy országos hatáskörű neves és közismert intézmény laborvezetője vagyok egy személyben és nagy-műszeres készülékekkel (többek között atomabszorpciós spektrofotométer grafit és láng atomizátorral; átfolyásos UV/VIS spektrofotométer, folyadék-kromatorgáfia, mikrohullámú feltárás, stb.) végzek méréseket, a labor ügyviteli feladatain kívül.

2013. júl. 25. 14:16
 20/22 A kérdező kommentje:

Vagy gondolod, hogy munkanélküliként nagyobb esélyem lenne a versenyszférába jelentkezni?


Egyetem után pár évig az voltam, mivel nem szerettem volna nyugdíjas koromig Budapesten élni. A szülővárosomban, sőt szülő megyémben, régiómban semmilyen lehetőség nem volt. Úgyhogy a semminél ez is jobb és meg tudom becsülni.

Mikor álláskereső voltam, többek között a versenyszférában is a szemembe mondták, hogy minden feltételnek megfelelnék, de azért nem alkalmaznak, mert látják hogy pár évig nem dolgoztam és egy milyen negatív dolog, biztos lusta vagyok és van valami defektem ami miatt nem vettek fel abban a régióban sehová. Csak éppen azt nem fogják fel, hogy ha abszolút semmilyen vegyészettel kapcsolatos állás nincs, akkor oda nehéz lenne felvenni valakit.

2013. júl. 25. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!