Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez tényleg reális fizetés...

Ez tényleg reális fizetés diplomás vegyészként?

Figyelt kérdés

- Vegyész diplomával (ELTE), rendes 5 éves képzés, nem ez a ma divatos 3 éves,

- 2 év munkatapasztalattal,

- angol és német középfokú nyelvvizsgával,

- budapesti ipari termelő cégnél,

- hétvégén is be kéne menni és túlóra is van, de nem fizetik pluszban.


Ezekkel a paraméterekkel ajánlottak bruttó 180.000 Ft-ot.

Ez reális?

Nem vagyok telhetetlen, de jelenleg közszolgálati dolgozó vagyok. A nem túl magas fizetésekről híres bértábla szerint is ennél valamivel többet kapok.


2012. okt. 7. 12:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"nem hangzik rosszul, hogy egy országos hatáskörű neves és közismert intézmény laborvezetője vagyok"


"versenyszférában is a szemembe mondták, hogy minden feltételnek megfelelnék, de azért nem alkalmaznak, mert látják hogy pár évig nem dolgoztam"


Ez így eléggé ellentmondásos. Ha ilyen okos vagy, akkor mért maradtál évekig a munkanélküli területen? Elcsépelt példa, de Amerikában, sőt, még az oroszoknál is mindenki lazán elmegy 500-600 km-t AZONNAL a munka után, nem pedig várja a sült galambot.

2015. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Talán mert pályakezdőként, amíg senki nem volt hajlandó alkalmazni, nem tudtam bebizonyítani hogy "okos vagyok" a 2000-es évek végi válság idején amúgy sem túl élénk munkaerőpiacon?


Én sem a sült galambot vártam. 200km-re a lakóhelyemtől voltam és vagyok kénytelen a mai napig munkát vállalni és ingázni. Lehet hogy ezt az amerikaiak és az oroszok élvezik, én kevésbé. De hát nem vagyunk egyformák... Van olyan ismerősöm, aki a szomszéd kerületig nem menne el munka miatt, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira kirívó, extrém eset lennék.

2016. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!