Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába így milyen lehetősége...

Angliába így milyen lehetőségeim lesznek?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és kiszeretnék menni Angliába.

Egyrészről azért, mert még nem tudom, hogy mi szeretnék lenni, másrészről pénzre lenne szükségem és elszeretnék már szakadni a szüleimtől egy időre, hogy a saját életem tudjam élni. Jelenleg úgy volt, hogy szakácsnak megyek, de ebbe még nem vagyok teljesen biztos, ezért is akarok tapasztalatot gyűjteni. A tervem jelenleg az, hogy kimennék takarítani vagy valami hasonló munkát végezni kb. 1 évre. Utána a félretett pénzel vissza jönnék és felköltöznék Budapestre és elkezdenék egy 2 éves szakmát. Feltehetően estin, hogy tudjak mellette dolgozni vagy nappalin és diák munkát mellette. Amint elvégeztem a szakmát akkor újra külföld és építeném a karrierem.

Nyelvel még elég hadilábon állok, de nyárig egy alap beszédszintig szerintem hozni tudnám. Szóval nyelvtanulásnak is jó lenne. Viszont főként azért szeretnék, mert már érzem magamon, hogy változásra lenne szükségem. Jelenleg egy kis faluban élek és még az is drága számunkra, hogy felmenjek Pestre. Szeretnék végre kikerülni ebből a fogaskerékből. A szüleim is egyre jobban zavarnak. Nincs magánéletem. Lehet, hogy bu*isan hangzik, de ez van. Nem vagyok az a tanulós fajta, így messze nem lesz elég pontom, hogy valami jó egyetemre felvegyenek, büfé szakon pedig nem fogom az időm pocsékolni. Fizetős pedig kilőve, mert anyámék a gázt sem tudják fizetni, de ahogy írtam amúgy sem terveztem.

Szakácsnak is azért mennék, mert látok benne egy kis fantáziát. Lehet alkotni, van lehetőség a kitörésre (persze sok munka, de ezzel nincs gond), van benne kihívás és még, ha mellé jól is csinálod, akkor jó fizetés. Nem szeretném az életem hátra lévő részét is monoton "f@szveréssel" leélni.

Eléggé eltértem a tárgytól, szóval milyen munkát lehet szerezni érettségivel külföldön és mennyit lehetne megspórolni egy év alatt max?



2012. okt. 8. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen lehetőséged nem lesz. Ugyanis alap beszéd szinttel senki nem fog felvenni dolgozni. Ha fel is vesznek valami alja munkára, akkor sem fogsz tudni félretenni, még megélni is alig tudsz abból a pénzből. Kint minden nagyon drága.

Még a perfektül beszélő angolok között is nagy a munkanélküliség, nemhogy a rosszul beszélő bevándorlók között.

Arról nem beszélve, hogy ahhoz, hogy kint ki tudj venni lakást, meg fenntartsd magad amíg munkát keresel, ahhoz is kell többszázezer forint indulópénz, azt is össze kell szedned mielőtt kimész. És még így is alig van esélyed munkát találni.


Olvasgass pár kérdést itt a gyakorin, hogy hányan mentek ki gyenge angollal, nulla szakmával, és utána nem találtak munkát és vissza kellett jönniük, és elvesztegettek rengeteg pénzt.

2012. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó angol nyelvtudás, szakma nélkül semmire se mész! Se takarítani, se szalag munkára nem vesznek fel! Amúgy kezdőtőke, min. 500 ezer-1 millió ft nélkül nem szabad nekiindulni!
2012. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alap nyelvtudás elég a könnyű/nehéz fizikai munkákhoz, akadnak munkaadók, akik szívesen is vesznek fel külföldieket. Ami problémás, az a munkatapasztalat! Az ilyen betanított munkáknál arra fog rákérdezni a leendő munkaadód, hogy van-e már tapasztalatod, és mennyi. Ha 1-2 évet megszakítás nélkül dolgoztál bárhol, akkor felvesz, ha nem, akkor nem. Nem fogja olyanra bízni a szerszámokat, eszközöket, a helyiséget, akiről nem tudja, hogy képes-e mindennap felkelni és tenni a dolgát. Szóval először muszáj itthon dolgoznod valamennyit. És lehetőleg kinn legyen ismerősöd, mert a beajánlás, az ismerettség is fontos!
2012. okt. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!