Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún lelehet tegezni...

Állásinterjún lelehet tegezni a HR-st?

Figyelt kérdés
Interneten utána néztem a HR-snek és ő 23 éves L én meg 20 F. Vagyis 1 korosztály. Telefonban is végig tegezett.

2012. okt. 8. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha "Szia"-t köszön, és ő kezdi, akkor igen.
2012. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő letegez, akkor nyugodtan vissza is tegezhetsz, még ha férfi is vagy. Azért szerintem első beszélgetésre, pláne telefonon azonnal letegezni a munkakeresőt, nagy illetlenség. Látszik, hogy még csak 23 éves..... A tegeződést személyesen kell ilyenkor megbeszélni, felhozni rá a szót, hogy akkor tegeződjünk. Én sem vagyok idős, mert csak 24 éves nő vagyok, de nem szeretem, ha azonnal élből letegeznek, azt fel kell ajánlani. Megjegyzem, hogy én kifejezetten szeretek tegeződni, könnyen letegezek 50-60 éves embereket is, de tegeződés előzményének legyen egy körítse.
2012. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve az is illetlen, hogy ő letegezett téged. Ebben az esetben te is tegezheted őt, bár fura. Biztos ilyen "modern és jófej vagyok" hozzáállása van, aminek szerintem egy ilyen szituációban semmi helye...


Te semmiképp ne kezdeményezz tegezést!

2012. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

ha letegez akkor kötelező visszategezni. A tegezést mindig neki kell kezdeményezni (magasabb rang (mivel ő a HR-es), idősebb is, nő is.).


Ha az interjún magáz, ne hozakodj elő azzal, hogy telefonban tegeződtetek.


A letegezés, persze ha attól a féltől jön, aki kezdeményezheti voltaképpen felhívás tegeződésre minden egyéb körítés nélkül. Nem elfogadni akkora tahóság, mint letegezni valakit, akit nem lenne jogunk (idősebb, magasabb beosztású, vagy nő).


Hú de nem egyszerű ez a téma... :)

2012. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, és egyszer engem egy férfi tegezett le csak úgy az interjún, nagyon nem tetszett, nem is ajánlotta fel a tegeződést. Ettől függetlenül és masszívan azért is magázódtam vele, neki ez fel sem tűnt. Úgy éreztem ezzel engem megaláz.... Elköszönésnél is egy erős viszont látással elbúcsúztam, ő meg egy sziával....
2012. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!