Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt kiírhatom egy állásportálon?

Ezt kiírhatom egy állásportálon?

Figyelt kérdés

végzettség képzettség és önéletrajz rovatba:


az egyetemet befejeztem záróvizsgák sikeresen teljesítve vannak, de nyelvvizsga bizonyítvány hiányában a diplomámat nem vehetem át, de a képzés lezárásáról igazolással rendelkezem.



vagy ilyet sem írhatok ki azért kérdezem, mert amúgy ezen kívül csak egy érettségim van, és a föntiekről csak egy papírt kaptam.



2012. okt. 15. 10:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
69%

Biztos nagy ember vagy, de az a helyzet, hogy még azt sem tudod, hogy nem feltétlenül elég egy középfokú nyelvvizsga a diplomához, mert több diplománál KÉT középfokút kérnek, de például van olyan mesterképzési szak is, ahol két felsőfokút kérnek.


Egyébként meg nem csak a nyelvvizsgadíj okoz gondot, az a legkevesebb, hanem a tanfolyam ára, mert ha nem vagy olyan szerencsés, hogy a középiskolában normális nyelvóráid legyenek, akkor nem nyelvvizsgázol le, max. ha van pénz magánórára.


A mi évfolyamunkból pl. a mi osztályunkból egy kivételével mindenki le tudott nyelvvizsgázni, de a másik két osztálynak más nyelvtanára volt és ott meg kb. fordított volt az arány, hát nem hiszem, hogy véletlen nálunk mindenki okos volt, véletlen a másik két osztályban meg csak hülyék voltak, lehet nekünk inkább a tanárunk volt normális?


Én egy felső és egy középfokú nyelvvizsgával hagytam el a középiskolát majd mentem egyetemre. Egyetlen egy magánórán sem jártam, az angol tanárunk nagyon jó volt, a német tanárunk is jó volt, de én apukámtól elve tanultam németül. Egyébként épp a napokban találkoztam a német tanárommal és panaszkodott is, hogy a suliban azóta teljesen elkezdték leépíteni a másodnyelvet, meg egyáltalán nagyon romlik a nyelvoktatás színvonala.


Ezután tudod milyen volt nálunk a nyelvoktatás egytemen? Hát kb. olyan, hogy mi röhögtünk a tanáron, hogy milyen kiejtése van már, és az egész úgy ment, hogy a nulla tudásról induló csoportnak heti egy dupla órában felfirkantott minden újdonságból egyetlen egy darab nyelvtani példát a táblára, majd közölte hogy "nem megértés tárgya, be kell magolni", aztán felolvastuk szépen a házifeladatot, ami a könyvben szereplő idegennyelvű mondatok szótár segítségével történő lefordítása volt. Ezután előadást tartott arról, hogy kislánya mit szeret otthon olvasni, és hol volt már megint sebességmérés a hétvégén.


Havonta egyszer írtunk egy ZH-t a feladott szavakból.


Ennyi. Ja és ilyen színvonal mellett a harmadik hónapban már olyan szintű nyelvatani szerkezeteket "vettünk" (értsd felírta a táblára, majd közölte, hogy nem megértés tárgya, magoljuk be), amiket alapból több éves tanulás után a versenyre járóknak kellett anno megtanulni. Gyakorlatilag a feladott szavakat és mondatokat többé kevésbe le tudta fordítani a hallgató sereg, és ennyi. Ez egyetemi nyelvoktatás volt. Ebből lenyelvvizsgázni senki se tud és nem hiszem, hogy egy évfolyamnyi idióta van ott. Szándékosan nem írom le, hogy ez melyik egyetem, de elárulom, nagyon jó nevű nagyon alapos, nagyon kemény, meg azon belül sem nem napközis csoport, meg nem "büfészak".

2012. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

Tiszta napisz@r


# 20

Te nem tehetséges, vagy hanem a felsőbbjeid jól tápláltak és nagy gőgöddel már kínodban kötekedsz az a kérdés kiírójával.

Igen így gondolom, hogy minden a feneked alá lett rakva. Ismerek pár ilyen embert és azok viselkednek hasonlóan. Nekem nincs diplomám, mert tisztában voltam a képességeimmel, de nagyon szeretem a szakmám és komoly fizikai munkából élek, amit te a büdös életben nem fogsz megtapasztalni. De ugye van a mondás minden útnak vége van egyszer és a mai kilátástalan helyzetnek köszönhetően talán lesz még olyan, amikor 25e forint is problémát fog okozni és majd elgondolkodsz egy kicsit.

Egyébként lány vagy? A stílusodból ítélve igen. És valószínűleg, mint már írtam jól táplált ebből fakadóan jól öltözött és ápolt így könnyű bárhol érvényesülni!

2012. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
59%

# 20

Egyébként a GYIK az „Gyakran Ismételt Kérdések” ez pedig itt a „Gyakori kérdések” csókolom!

Tényleg tanult lehetsz.

2012. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem idén diplomáztam, akkoriban elég volt "egy is". Azzal se sokat kellett törődnöm, mert 14 évesen tettem le a nyelvvizsgámat.


utolsó:

A GyakorIKérdéseken mindenki GYIK-nak rövidíti az oldalt. Jó próbálkozás volt, de kevés, mint mackósajtban a brummogás.

Amúgy nem vagyok lány, sőt, már a fiú korból is kinövök lassan. E mellé nem vagyok különösebben jól öltözött sem. Viszont önértékelési zavarom nincs, pontosan tudom milyen szinten vagyok a saját szakmámban. Az, hogy te vagy más kételkedik benne nem különösebben izgat fel.


Azért pedig én kérek elnézést, hogy nem arra buzdítom a kérdezőt, hogy hazudjon a CV-jében aztán égesse magát egy interjún, hanem arra, hogy ima helyett kezdjen valamit az életével. Biztos a gondolatmenetemmel van a baj, esetleg hasonló a stílusomhoz...

2012. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

# 24

Engem teljesen más dolog izgat fel nem ez.:D

G

ondoltam hogy, az lesz a válaszod hogy fiú, vagy de sebaj.FÉRFIASNŐ!


A GYIK pedig az, amit én leírtam. Egyébként hogy, az intellektuel barátaid nem tudják, az ő bajok biztos benne vannak ők is abban a top 10 ben.

2012. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Hiába próbálkozol, érettségizett fizikai munkásnak még élőben sem sikerült soha kihozni a sodromból, nemhogy netes szájkaratéba :) Kár a gőzért.
2012. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz kérdező, azt gondolom, hogy így két lehetőséged van:

1. Leírod, hogy nyelvvizsga nélküli diplomád van.

2. Nem írsz a diplomádról semmit.

Vagy van más lehetőség is?


Szerintem én az elsőt választanám.

2012. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
93%

# 26

Szájkarate! Tényleg, ha már itt tartunk, milyen nyelvből raktad te le 14 évesen a vizsgádat franciából?

biztos sokat rágozól te jány:D

2012. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
93%

# 26

Na, mi van? Feladtad! Vagy épp nyelvleckét tartasz valakinek:)

2012. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!