Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy Britanniában vajon lehet...

Nagy Britanniában vajon lehet még valami munkát találni?

Figyelt kérdés
Vagy már teljesen megtelt a szigetország a sok bevándorlóval? Van lehetőség még kint? Kérdem akik esetleg kint élnek...mert itthonról nem igen lehet tudni mi a valóság. Vendéglátásban szeretnék dolgozni és angolom is elég jó de vajon van-e lehetőség? Mit gondoltok?

2012. okt. 16. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem vannak kint ismerőseim jelenleg is. Mire kifizetnek mindent sok nem marad nekik, de munkájuk legalább van.

Többben viszont hazajöttek, azt mondták a kinti minimálbér annyinak felel meg kb. mint az itthoni nettó 120 ezer Forint.

2012. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló személyében egy tipikus magyar, "nekem semmi sem felel meg" mentalitást hallhattunk. Munka van, az pedig hogy mennyi idő alatt találsz állást, függ a nyelvtudásod szintjétől, szakmádtól, szaktudásodtól és a szerencsétől is. A minimálbér 6.08 font/óra, ha dolgozol havi 160 órát, akkor cca. 950 fontot kapsz kézhez. A minimálbérből is meg lehet élni, nem élsz nagy lábon, de ki lehet belőle jönni. Vendéglátásban, mivel többet is kell dolgozni, a pénz is több.Én magam idekinn élek, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.
2012. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Többben viszont hazajöttek, azt mondták a kinti minimálbér annyinak felel meg kb. mint az itthoni nettó 120 ezer Forint."


Akik hazajöttek, mert nem jött be nekik, azok szeretik elferdíteni a dolgokat, így születnek érdekes történetek. Akinek nem jön be a dolog, azok nagy része képzetlen, nyelvet nem beszélő, beilleszkedni képtelen emberek. Nem egy olyan embert ismerek, aki hazament, majd szidta az angolokat, Angliát, mert nem vették fel sehova, közben pedig azt a tényt elfelejti megemlíteni, hogy a nyelvet nem tudja, csak várja a sült galambot.

2012. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te miről zagyválsz itt?

Azt mondtam, hogy mire lakást, utazást, kaját (ez mind drága kint!!!), kifizettek, nem sok pénzük maradt meg a minimálbérből! Beszéltek angolul, kaptak munkát is! De nem jártak sokkal jobban mintha itthon dolgoznának! Minimális pénzt tudtak csak megtakarítani. Ezért hazajöttek! Ennyi!

2012. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Azt mondtam, hogy mire lakást, utazást, kaját (ez mind drága kint!!!), kifizettek, nem sok pénzük maradt meg a minimálbérből!"


Én, amikor kijöttem, 3 hónapig minimálbért kerestem és egészen jól megéltem belőle. A szállásom, utazásomon és a havi bevásárlásom kifizetése után még maradt 60.000 Ft-nyi összeg. Otthon az általad említett 120.000 Ft-ból ki rak félre 60-at? A másik dolog pedig, hogy aki valóban jól beszél angolul és emellett van egy jó szakmája és ért is hozzá, az bőven kaphat a minimálbérnél jóval többet is. Én az IT szektorban dolgozom, 3 hónap minimálbéres meló után kaptam meg a rendes állásomat, amivel 2,5-szer többet keresek, mint a minimálbér. A kintiről panaszkodók 99%-a minimálbérért güriző ember. Tapasztalatból mondom.

2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

minden "nagyon drága" itt. Szeretik az emberek emlegetni hogy "drága nagyon minden"... én azt mondom egyáltalán nem drága, (nem szeretnék leszólni senkit, de az itteni magyarok 80%-a a kijövök Londonba takarítani/mosogatni és meggazdagszom szinten van sajnos... ) igen úgy drága. De ha szaktudásod van és jó pozíciót töltesz be, akkor a drága az nem úgy drága. Csak minden egy jóval magasabb szintem mozog.


Mondok egy példát:

Magyarországon keresel nettó 120 ezer forintot amiből kifizetet a lakást, 60 ezer forint, kifizeted a BKV bérletet 10 ezer forint, veszel kaját stb... Egy új telefonra hónapokig kell összespórolnod, vagy egy repülőútra.

Akkor jöjjön a Londoni "drága élet" példa.

Szaktudással keresel havi 650 ezer forintot kezdőként (hangsúlyozom egy pályakezdő példáját emítem - egyáltalán nem túlzás ez a példa) amiből lesz nettó 450 ezer forint. A lakásra kifizetsz egy hónapban 180 ezer forintot (persze a legtöbb takarítós magyar szeret a külzónákban alacsony szinten élni, rossz körülmények között) Tehát mondjuk a belvárosban (Zone 1-2 számít belvárosnak, azonban Zone1-ben hihetetlen drágák az árak, én Zone2-ben lakom)


Tehát kifizetsz havi 180 ezret a lakásra, havi 40 ezer forintot a tömegközlekedésre (igen, megint jönnének a takarítós/felszogálós magyarok hogy 40 ezer milyen sok mert Magyarországon csak 10 ezer ) és kifizetsz a kajára és szórakozásra havi 70 ezer forintot.

Tehát összesen lett 290 ezer forint kiadásod, és 450 ezer forint bevételed pályakezdőként. Egy hónap alatt félretettél 160 ezer forintot, tehát egy Iphone 5-re egy hónap alatt megspóroltál. Ennyit a drágaságról, valóban drága a havi 290 ezer kiadás Magyarországi viszonylatban, de a bevételed is több. Itt minden egy magasabb szinten mozog. Persze minimálbérrel nem tudnál ennyit félretenni, és természetesen te is a "takarítós/mosogatós/kitchen portres magyarok "drága London" kategóriába tartoznál.

2012. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az se mindegy hogy valaki Londonban lakik vagy vidéken,mert Londonba k*rva drágák a lakások.

A közlekedés is elvisz csomó pénzt,szóval jobban megéri egy vidéki városa menni.

2012. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Drága a kaja?!

Ti melyik Angliában éltek?


Igen, étteremben drága, de ha kimész a Tescoba akkor meg fogsz lepődni:


4 pint (2,3L) FRISS (tehát nem az a fehér víz, amit itthon kapsz) tej 1,18 font, vagyis 400 Ft. Itthon a legszutykabb akciós vizes tej 245 ft / liter, tehát 4 pint 560 ft!


15 tojás 1,7 font ( 600 ft ). Itthon átlagba 45 ft egy tojás, vagyis a 15 db 675 ft.


Szóval semmivel nem mondható drágábbnak a kaja Angliába mint itthon.

2012. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tottenham válasza:

Jó angol nyelvtudással és jó szakmával igen lehetséges!

Üdv!

2012. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

szia en kint vagyok lassa egy eve , vendeglatasban szinte azonnal van munka de persze kell az angol nyelvtudas is.

Igen sok a bevandorlo es sokan kozuluk nem is beszlik az angolt. kb.heti 50-100 fontot tudsz felre tenni abban az esetben ha heti 50-60 orat nyomsz . meg persze attol fugg, hogy te mire koltod a penzt. ennyi ha szeretnel meg esetleg tudni barmiben kerdezz nyugodtan

2012. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!