Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Angliában akarok dolgozni,...

Ha Angliában akarok dolgozni, akkor kb. mennyi pénzzel érdemes nekivágni az 1. hónapnak?

Figyelt kérdés
Csak hogy pontosítsak, mennyi pénzre van szükség pl. kiutazáshoz, külföldi papírok elintézéséhez, stb. az első hónapban.
2009. aug. 7. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Én kint élek,és tudom,hogy mi mennyibe kerül.Ha egyénileg akarsz kijönni,és magadtól akarsz munkát keresni(legalább nem húznak le több 100 fonttal az ügynökök,hisz egyénileg is mindent meg lehet oldani)A repülőjegy ára(ami változó)

a papírok elintézése ingyen van,csak tudni kell,hogy mit és hol kell elintézni..Ha szobát bérelsz akkor számolnod kell 1 heti lakbérrel és + 2 heti deposittal.Általában egy kisszoba Londonban 80-110 font között van?dupla szoba 120-160 font között van.Vidéken a kis szobák 50-80 font a dupla szobák 100-150 font között van..Vagyis ha Londonba mennél és egy kis szobát bérelnél (abból is a legolcsóbbat) akkor rögtön fizetni kell az adott hetet,és 2 hét depositot,Ami 240 font(ha 80 fonttal számolsz.Minél drágább annál több)Számolnod kell,hogy nem biztos,hogy rögtön kapsz melót,de a heti szállást mindig fizetned kell..Venned kell egy angol SIM kártyát,hogy munkaügyben bármikor elérhessenek téged,(a magyar telefonszámot nem fogadják el)A SIM kártya 10 font.Ha nem vagy válogatós a kajában,és elfelejted a mekit,burgert,pizzát.Akkor egy ember heti 25-40 fontból tud kajálni.(Mi 3-an vagyunk,és hetente 40 fontot költök kajára,minden nap főzők,üdítő is van)Ez megint csak tőled függ,hogy mennyit költesz ennivalóra...A közlekedés nagyon drága,így ha teheted,és sokat spórolsz járj gyalog,vagy biciklivel.Nagyjából most utána tudsz számolni.Azért nem írtam a vég összeget,mert most nem tudom mennyibe kerül a repülőjegy..és nem árt ha + arany tartalék is van nálad mondjuk 100-200 font.(ha mégsem lenne munkád,tudj haza is venni repülőjegyet)

2009. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, nagyon hasznos nekem. Én úgy tervezem, hogy ügynökség által mennék ki vendéglátásba dolgozni. Elsősorban vidékre, mert az olcsóbb, mint pl. London.
2009. aug. 7. 19:43
 3/10 anonim válasza:
40%
Én sztem az első válaszoló nagyon hasznosan leírta a dolgokat.
2009. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ezt is megnézheted:


[link]

itt írnak arról, hogy érdemes kiutazni stb...


de vannak még ilyen oldalak.


[link]

2009. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1424,- GBP kell pontosan mindenre kezdésnek.
2009. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok.Miért kéne 1424 font???? Egy átlagos havi minimálbér kb:800 font.Ebből ha kifizeted a szállást,kaját,még marad is...Egyébként attól függ,hogy mennyire tud az illető ember spórolni,és mennyi dologról tud lemondani..Ha nagy lábon élsz akkor még a 1400 font is kevés...Kérdezőnek.Ha jól tudsz angolul kommunikálni,akkor felesleges ügynökségen keresztül kijönnöd,csak azért ,hogy nekik is adj + pénzt.Vendéglátóiparban bárhová mész Angliában mindig van munka...Csak meg kell értened amit mondanak,és tudnod kell beszélni...egyébként nem is értem miért pontoztatok le,hisz részletesen leírtam,hogy mi a helyzet itt kint..
2009. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2009. aug. 8. 08:00
 8/10 anonim válasza:
100%

Hello. En szemely szerint egy angol-magyar munkaero-kozvetito iroda segitsegevel jottem ki.

Valamennyire koltsegesebb, azonban biztos munkat igertek.

Az angol nyelvtudasom jo (kozepfok).

Azt hiszem ennek volt penzugyi elonye es hatranya is.

Sok rosszat hallottam azelott porult jart emberekrol es nem szerettem volna en is kozejuk tartozni.

Szoval tapasztalataim szerint:

A cegnek regisztracios dijat, munkakereso profil letrehozasanak a dijat, admin dijat, stb kellett fizetnem mar Magyarorszagon, azonban garantaltak egy szerzodesben, h ha nem kapok melot 4 honapon belul a regisztraciot utan kovetoen akkor visszaadjak a regisztracios es egyeb dijakat is.

A cegnel voltak tanfolyamok (nem tul nagy durranas, barki konnyen elvegezheti oket) etel higienias kepzes, felszolgalas a gyakorlatban stb (ezek mind angolul)

A lenyeg, hogy a cegnek kb 20,000Ft-ot fizettem es szerzodesben adtam, h ha kaptam munkat akkor az angliaban kapott fizetesembol 150 fontot levonhatnak 3 honapig. (ezt azert talaltam jonak, mert ezt nem otthonrol kellett elore kifizetnem, es ugy gondoltam ha biztos munkat kapok es hosszutavra tervezek akkor megeri, max 3 honapig nem sokat fogok sporolni, vagy semmit)

szoval otthon fizettem 20,000FT-ot, es a ceg segitett a szallas es a jegyek elintezeseben is, amiert osszesen fizettem (50GBP -repjegy + 350GBP -szallas(ami 1het depo es 4 het berlet, a depot mar vissza is kaptam) 400 fontot, ami 120,000FT.

javasoltak, hogy a heti kajam olcso (max heti 20-40 font) de a Travel Card vagy berlet draga lesz (1-2 zona 100GBP/het) tehat ennyit + egy sim kartyara es legalabb 10-20 fontos feltoltesre valo penzt vigyek meg.

Azt is mondtak, h mivel etteremben/hotelban fogok dolgozni, ott ehetek, ami eleg koltseg kimelo.

Felhivtak a figyelmem, h a honap kozepetol kezdek majd el dolgozni es a fizetesem csak a kovetkezo honap elejen fog megerkezni tehat 2-3 hetig bevetel nelkul leszek majd.

igy osszesen en ugy kalkulaltam, h:

amit mar otthon fizettem:

Szallas, repjegy: 120,000Ft

Regisztracio: 20,000Ft

Travel Card 3 hetre: 90,000Ft

Sim kartya + feltolt: 5,000Ft

Kaja (kozeput-£30): 27,000Ft

Osszesen: 262,000FT

Es tettem felre meg 100GBP (30EFT) tartalekot, ha barmi tortenne.

Igy hat 300Ezer Ft kellett osszesen.

Amikor kiertem minden ugy zajlott ahogy az ugynoksegen megbeszeltuk. Nagy csalodas volt a szallas (de itt mindegyik az:-( ) 2009 junius 19en jottem. eloszor jul 1jen kaptam fizut (nem tul sokat, de legalabb volt bevetelem) aztan aug-tol elkezdtem visszafizetni a ceg kepzesi koltsegeit, azt egy honapja torlesztettem az utso reszletet is) Szeretem a melomat es bar tobbet dolgozok, de tobbet is keresek vele (egy etteremben vagyok pincer)48-56 ora egy heten de kapok erte kb 1200-1500-ot havonta + borravalo (kb 20-40GBP hetente)

en ajanlom mindenkinek ezt az utat. kenyelmes, es nem kell izgulnod h mi lesz majd itt kint.

eleg hozza szokni csak a kornyezethez is!!!

hat ennyi, jo utat!!! :-)))))

2009. nov. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!:)
2009. nov. 8. 08:18
 10/10 anonim válasza:

Hello.

En is kozvetito ugynokseggel jottem ki.

Szerintem nagyon megerte, rengeteg segitseget kaptam es nem fajt a fejem, hogy lesz-e munkam.

Nekem is fizetnem kellett itt, miutan elkezdtem dolgozni.

En osszesen 1500 fontot sporoltam meg otthon.

Az boven eleg volt mindenre.

Szerintem 1000-1500 font a realis osszeg amivel rendelkezned kell.

Tudom h ezt nem lenne szabad, de az elozo uzenet irojanak:

Te melyik ugynokseggel jottel???

2009. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!