Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan emberekkel szeretnék...

Nóryka01 kérdése:

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik harangozóként dolgoznak, vagy ismernek olyat. Van köztetek ilyen?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta szeretnék harangozó lenni, nagy álomom, és példaképem a harangozó Teri! Mit kell tennem ahhoz, hogy harangozó legyek, és mik a feltételek, és mennyi lesz a fizetés? Van esetleg itt pap, vagy apáca, aki tud segiteni ebben nekem?

#templom #karrier #harangozó
2012. okt. 20. 14:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy "troll"?

Ez nem magyar szó, ugye?

2012. okt. 20. 15:07
 12/19 anonim ***** válasza:
a troll egy olyan lény, aki a verbális harangozásban leli örömét.
2012. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Most már végképp elveszitettem a fonalat. A válaszomra viszont még nem kaptam választ. A templom és a temető jó ötlet. El fogok menni megkérdezni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Szeretnék ebből élni, még ha nem is nagy lábon. És egyszer szeretnék olyan hires és elismert lenni, mint harangozó Teréz. Ha nem sikerül bekerülnöm sehova még önkéntes harangozónak sem, akkor is el szeretném érni még életemben, hogy a harangozás itánti vágyam miatti tiszteletből elnevezzenek Harangozó Nórának.
2012. okt. 20. 16:12
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát te tényleg tiszta buggyant vagy. :D
2012. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Harangozásból nem lehet megélni.Harangozó Teri-nek meg csak a neve harangozó,ő énekesnő volt.
2012. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 legyen válasza:

Kedves Harangozó Nóra!

(Remélem nem sértelek meg ezzel a megelőlegezett névvel.)


Eltökéltséged példaértékű!

Először is be kell iratkoznod harangozó iskolába, ahol megtanuljátok a helyes harangozást, hiszen beláthatod, kezdőként nem kongathatsz csak úgy össze-vissza.

A sikeres vizsgák megléte után harangozó bim-bam-bizonyítványt kapsz, amivel megpróbálhatsz bekerülni valamelyik tehetősebb templomba. Készíts önéletrajzot MP3-ban, részletesen térj ki benne a motivációkra, és a jobban sikerült harangozásaidból is bőven mellékelj! Legyen benne kis érces harang és mélyen zengő is. A mai trendeknek megfelelően a legjobb, ha elharangozol egy David Guetta vagy egy Pitbull slágert. Sajnos, az ilyen helyekre csak ismertség, vagy kihalás útján lehet bejutni, de talán szerencséd lesz, és az önéletrajzod megérkezésével egyidejűleg éppen akkor harangoznak a régi harangozónak.

A fizetésed attól függ, hogy mennyi munkát kapsz majd. Talán nem árulok el titkot, hogy napi háromszori harangozásból nem lehet megélni, viszont, ha vállalsz túlmunkákat is, teszem azt, a környéken élők örömére éjfélkor, hajnali kettőkor és négykor is harangozol, akkor egész nagylábon élhetsz. Mármint haranglábon.

Remélem segítettem.

2012. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Kedves Nóryka!


Persze hogy boldogulhatsz harangozóként! Mit gondolsz, Harangozó Teri hogyan futott be? Rengeteg gyakorlásra lesz szükséged! Az nem úgy megy, hogy odaállunk és kongatunk!

A teheneknél talán... meg a karácsonyfa alatt. De ha igazi harangozó szeretnél lenni, akkor feltétlenül el kell végezned a harangozó főiskolát! Ott megtanulod a harangozás elméletét és persze gyakorlatát! Javaslom, hogy gyakorlati helynek egy a lakcimedhez közeli templomot jelölj meg. Elég sok a gyakorlati óra, és gondolom nem szeretnéd utazgatással tölteni az életed.

Nem tudom részletezzem-e, hogy hogyan működik a harangozó szakma. Röviden annyit, hogy itt is több műszak van, mint máshol. Nyilván lesz váltótársad, mivel a nap 24 órájában nem tudsz majd harangozni. Plusz órákat természetesen vállalhatsz, de általában csak egész órakot lehet harangozni. Ez napi 24 óra harangozást jelent.

Éjszaka pl Silentio módban kell kongatni, ami azt jelenti, hogy nagyon halkan. Délben viszont cibálhatod a harang kötelet ahogy csak tudod... De ezeket mind meg kell tanulnod. Nem lehet észnélkül húzgálni a harang kötelet. Tudod, az nem egy fasz!

Ha esetleg akad még kérdésed, akkor nyugodtan fordulj hozzám. Tudom, hogy nem vagy troll!

2012. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Ez így nagyon jól hangzik! Természetesen, mint előbb is írtam, bármit megteszek, hogy én lehessek Harangozó Nóra!

Járok majd iskolába, gyakorolni fogom a harangozást. Párom támogat mindenben, a farkánál fogva kongatom, nem csak össze-vissza, ahogy te írtad! A teheneket sem kongattam meggondolatlanul.

Silento harangozást, így még nem hallottam! Honnan tudsz te erről ennyit? Priviben küld el az iskola honlapját légyszi, jelentkezem!

2012. nov. 1. 21:39
 19/19 A kérdező kommentje:

Látjátok, azért ez nem olyan egyszerű szakma ám!


[link]


Én nem szeretnék így járni, és ilyenfajta lelki sérüléseket szerezni egy gyerekkori álom megvalósításából!!!! :S

2012. nov. 8. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!