Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van értelme egy...

Szerintetek van értelme egy Közigazgatási menedzser MA-nak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el szeptemberben, de khm...... nem érzem, hogy lenne értelme...

2012. okt. 22. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát a felvi.hu ilyenről még nem hallott. Hol, és milyen Bsc-vel pályáztad meg ezt a csodás MA-t?
2012. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja de mégis. Itt a leírás róla:


A közigazgatási mesterképzési szakot elvégzettek okleveles közigazgatási menedzserként kezdhetik meg munkájukat elsősorban a központi, területi és helyi közigazgatás szerveiben. Végzettségüket és az ehhez kapcsolódó ismereteket többnyire vezetői és magas szintű irányítási, felügyeleti, ellenőrzési, hatósági, döntés-előkészítő és szervezési-igazgatási feladatok ellátásában kamatoztatják. A közigazgatás „tudományának” műveléséhez a célok és módszerek alapos ismerete és a közigazgatási kultúra elsajátítása mellett nagyon sok jogi vonatkozású ismerettel is rendelkezni kell. Szükséges, hogy a végzettek otthonosan mozogjanak az államtudományok és a jog, jogalkotás, jogalkalmazás területén, ismerjék a jogrendszer alapvető intézményeit és szervezeteinek működését, gazdálkodását, valamint az emberi jogokat. A közigazgatási irányító tevékenység feltételezi az állam működéséhez, valamint a társadalompolitikához, közpolitikához és szociálpolitikához kapcsolódó elméletek, gyakorlatok és szabályozó környezet ismeretét. A közigazgatási menedzserek szaktudása európai, nemzetközi vonatkozásokra is kiterjed.


A közigazgatási menedzserek esetében a társadalmi környezettel, igényekkel szembeni érzékenység, az empátia az egyes ügyfelek irányában, a segítőkészség, az esélyegyenlőség biztosítása egyaránt fontos szemléleti követelmény.

2012. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért nem találod, mert a felvi.hu adatbázisából valamiért hiányzik a Debreceni Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kara. De hogy miért.......

Igazgatásszervező BA-ra épül. (államigazgatási főiskola)

2012. okt. 22. 23:27
 4/9 anonim válasza:
Necces... Ha van olyan ismid aki ezzel felvesz valahova akkor jóllehet vele keresni, ha nem akkor te fog sokat keresni, de nem pénzt.
2012. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy bemásoltad a felvi.hu-n írtakat, de én is ismerem ezt a szöveget, ami csak duma :D
2012. okt. 22. 23:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Dolgozok már a közigben, csak az MA elvégzésétől én leszek jobban fizetett ember, se jobb fizu..
2012. okt. 22. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Most szombaton lesz a közigazgatási állásbörze - nézz szét ott, és érdeklődj, hogy mit érsz ezzel! Ott kapsz igazán naprakész válaszokat!
2012. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sima alapdiplomának nem sok megbecsülése van. Így én azt mondom igen.
2012. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megéri? Milyen ez a szak? tudnátok mesélni róla?
máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!