Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy és számvitel alapszako...

Pénzügy és számvitel alapszakon végzek. Mellé másoddiplomaként megéri a programtervező informatikus vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam jól jönne valami informatikai jártasság, de nem tudom mi lenne hasznos. Szerintetek?
2012. okt. 26. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
semmit nem ér a diploma, és papír ha nincs mellé tudás. igazi programozó csak akkor leszel ha értesz is hozzá és szereted csinálni.
2012. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Király, de nem ezt kérdeztem.
2012. okt. 26. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Egyik papír se ér önmagában semmit. Csak egy icipici hajszál, hogy téged vegyenek inkább fel, mint a többi jelöltet. A szakmai tudásod, elismertséged (és az ezzel együtt járó fizetésed) egy az egyben attól függ, hogy hogyan dolgozol / milyen poziciókba sikerül bejutnod.
2012. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Király, de nem ezt kérdeztem.
2012. okt. 26. 13:55
 5/14 anonim ***** válasza:
8%

oksa, akkor a kérdésedre a válasz: nem.

elégedett vagy? nah, szuper!

2012. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Hogy mész gazdasági alapszakról informatikai mesterszakra?
2012. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem már ez a kötekedő stílusod elég, hogy egy állásinterjún ne te legyél a befutó....

Nincs értelme elvégezned, mert az informatikai jártasság nem egyenlő a programozással!!!!!!

Hallottam olyat, hogy programtervező informatikus, szakosodott gazdasági matematikára (elég ütős kombináció), de a te esetedet nem tudom elképzelni.

2012. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
fölös ha infós gazdaságisra akartál volna menni akkor már az elején gazd. infóra kellett volna menned
2012. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha te pénzüggyel akarsz foglalkozni inkább, és csak infos jártasság kell, akkor felesleges - jobban jársz valamilyen OKJ-s (pl. adatbáziskezelés, Excel makrók, Access, stb...) tanfolyammal.

Viszont ha informatikával akarsz foglalkozni, akkor nagyon jó az, ha vannak gazdasági ismereteid - érted az üzletet, a rendszereket nem feketedobozként látod, hanem érted az értelmét, célját. Elmehetsz programozónak, szervezőnek, projektvezetőnek, stb... ízlésedtől függően.

2012. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Az informatika egy FOS... Én ott kezdtem lehúztam 2 évet, minden tárgyam megvolt, de mégis váltottam közgázra.


Ha tudod úgy élni az életed, hogy nem érintkezel emberekkel, kódolsz egész nap, akkor csináld meg, ártani nem árt, de ha el tudsz helyezkedni a PSZ-el, akkor inkább próbálj azzal szerencsét.

2012. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!