Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igényelhetem a Start-kártyát?...

Igényelhetem a Start-kártyát? És mit jelöljek be?

Figyelt kérdés

4 éve igényeltem Start-kártyát, de soha nem használtam, azt se tudom, egyáltalán meddig érvényes ez.

Nem dolgoztam még soha sehol.

Igényelhetem újra?

És az első igénylést kell bejelölnöm, vagy hogy elveszett a kártya? (mivel nem is tudom, hol van...)



2012. okt. 29. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igényelhetsz újra.

A Start kártyát csak 1x válthatod ki, és diplomás esetén a kiváltástól számítva 1 évig alacsonyabb képzettséggel 2 évig érvényes. Addig tudod felhasználni.

Ezért is mondják, hogy közvetlen a munkába állás előtt kell kiváltani.

Én hétfőn váltottam ki, pénteken léptem munkába.

2012. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A papíron rajta van, hogy kártya-csere adatváltozás miatt, a kártya elveszett, megsemmisült, eltulajdonították, sérült, felsőfokú végzettség megszerzése a kártya érvényességi ideje alatt.

Feltételezem, ha csak egyszer lehetne, ezek a lehetőségek sem lennének felsorolva, ezért kérdeztem meg.

2012. okt. 29. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:

A papíron rajta van, hogy kártya-csere adatváltozás miatt, a kártya elveszett, megsemmisült, eltulajdonították, sérült, felsőfokú végzettség megszerzése a kártya érvényességi ideje alatt.

"Feltételezem, ha csak egyszer lehetne, ezek a lehetőségek sem lennének felsorolva, ezért kérdeztem meg."


Rosszul feltételezed. A kártya érvényességének ideje alatt megváltozhat a neved, ezért cserét kell kérned. Elvesztheted, ezért pótlást kell kérned. Ellophatták, ezért pótlást kell kérned. Szerezhettél diplomát ezért cserét kell kérned mert rövidebb lesz az érvényessége de más kedvezményt ad.


Neked nem az igényléssel van problémád, hanem azzal, hogy a korábbi kártyád régen lejárt.

Nincs amit pótoljon!

2012. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Közben megtudtam, hogy elég, ha 3 hónapja munkanélküli az ember, lehet igényelni (munkaügyi központból van az info), függetlenül, hogy volt-e, vagy sem.

De minden esetre köszi a válaszod.

2012. okt. 29. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt valami félreértés lesz, mert Start kártyát nem lehet a lejárat után még egyszer igényelni :(

Nem lehet, hogy másfajta kedvezményt mondtak neked?

2012. okt. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idén, ha legalább 3 hónapja regisztrált álláskereső vagy, igényelhetsz start bónusz kártyát (feltéve, ha nem rendelkezel más érvényes start kártya fajtával)
2012. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!