Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Pannon vagy Óbudai egyetem...

A Pannon vagy Óbudai egyetem jobb Mechatronika mérnök szakon?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezném, akiknek már van tapasztalata. Ha jól tudom mindkét egyetem gyakorlat orientált, nem úgy mint a BME, és az oktatók sem rosszabbak egyikben sem. Melyik egyetem ad több lehetőséget, nagyobb tudást és nagyobb esélyt a jó munkahely megszerzésére?

Melyiket újították fel mostanában és melyiket fogják tovább fejleszteni?


AZ ÓE-n magasabb a ponthatár mint a PE-, ez azt is jelenti hogy jobb?



2012. nov. 4. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésiedre inkább a BME a válasz, mégha olyan szörnyen gyakorlatmentes is.
2012. nov. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pontszám ne tévesszen meg, egy bp-i egyetemen mindig nagyobb a ponthatár, oda mindig többen akarnak menni. A pesti egyetemi évek sokmindenkit vonzanak.
2012. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Csak nekem furcsa hogy a pesti egyetemi évek miatt szed össze valaki 450 pontot, nem azért mert "több lehetőséget, nagyobb tudást és nagyobb esélyt ad egy jó munkahely megszerzésére"? Ez inkább az Óbudai Egyetem.

2012. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A BME-n mechatronika mennyivel nehezebb, mint az OE-n? Igazából mindkettő egyetem egyetem, én pedig jobban szeretem a gyakorlatokat, mint a sok elméletet, nekem azért passzolna jobban az az egyetem mint a BME... Pontokban meglenne az is, de annyira nekem nem tetszik, csak nagy a neve...
2012. nov. 6. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A gödöllői gépész kar jobb, oda menj inkább ne az oe-re. Ott komolyabb együttműködés van multikkal, mint a Bánkin. És a ponthatár tényleg sokszor csak pestről szól, nem többről, persze nem minden esetben. De ha csak oe vagy pe, akkor pannon, mert ott pont a mechatronikán van continental szakirány. Az is egy komoly céges együttműködés, a bánkin ilyenek nincsenek.
2012. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Gyere el szombaton nyílt napra, a képzéssel kapcsolatos kérdésekre választ fogsz kapni.

[link]

[link]

2013. febr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha mechatronikában gondolkozol, akkor szerintem az OE kizárva. Én is OE-re járok, félreértés ne essék, de a Bánki mechatronikai része a legkevésbé sem mondható megbecsültnek - és személyes tapasztalatom is ezt igazolja. Van 1-2 mechatros ismerősöm, de azon kívül, hogy a szájuk nagy még semmi érdemi munkát nem láttam tőlük. Gyakorlati órájuk alig van, PLC-znek amikor lehet, de ennyi. Ha OE mechatrora akarsz menni, akkor inkább fogj neki az OE KVK-nak, ott garantáltan megkapod ugyanazt a tudást, sőt annál jóval többet. Ugyanúgy fogsz PLC-zni de nem egy PLC_n hanem legalább 3-mon, orrvérzésig lesznek laborjaid, de meg fogod érteni a dolgokat és tucatnyi mikrokontrolleres és PLC-s modellen gyakorolhatsz majd.
2013. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!