Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvettek 3 hónapra gyakornokn...

Felvettek 3 hónapra gyakornoknak, de nem fizetnek, megéri ez nekem?

Figyelt kérdés

Elég nevetségesen hangozhat a kérdés. Valahol jelképes összeget adnak, valahol normál fizetés van, van ahol meg semmi.

Jelentkeztem egy gyakornoki állásra - alkalmazott grafika(szórólap, névjegykártyák, kiadványok), indesignban kell dolgoznom-.

Annyira megtetszett, hogy belementem. Viszont nagyon rosszul állunk anyagilag(bliccelek, kölcsön kérünk másoktól) és állandóan mondják, hogy dolgozzak mást, ne menjek ingyen dolgozni nekik.

Amit 1-2x látok apródon az a szórólapozás.

Nincs semmilyen képzettségem, így másra nem vennének fel.

Szerintetek elvállaljam, 3 hónapig csináljam, aztán lesz ami lesz?


2012. nov. 8. 20:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ui.: vesebeteg vagyok, és a legnagyobb forróságban is képes vagyok felfázni - mindig bent kell lennem -, a szórólapozást ezért nem vállaltam el eddig. És szüleim sem engedik nekem.
2012. nov. 8. 20:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, 3 hónap alatt nem biztos, hogy találsz más állást. Addig talán érdemes csinálni.

Milyen cég, mik a konkrét feladatok? Ha jól mutat az önéletrajzban, akkor a későbbi elhelyezkedésedet segítheti, egyébként ne vállald el.

2012. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy egészségcentrum, masszázs, kezelések, ilyenekkel foglalkoznak. Nekik készítenék szóróanyagokat, reklámanyagokat, amit épp igényelnek.
2012. nov. 8. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezzel -három hónap után- jobb esélyeid lesznek vagy a továbbfoglalkoztatásra, vagy újabb helyen, hiszen már nem szerepelsz kezdőként!
2012. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha azt mondják, nem fizetnek, tényleg sehogy nem tudom velük megbeszélni, hogy valami csekély összeggel köszönjék meg abban a 3 hónapban a munkámat?
2012. nov. 8. 21:10
 6/9 A kérdező kommentje:
pl, 15 ezer ft egy hónapra. Ebből egy bérlet kikerülne, és még maradna 5ezer ft.
2012. nov. 8. 21:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Munkaszerződést nem akarnak kötni, bár nem tudom, hogy ilyen esetben kell-e. De a munkáimon kívül mással nem tudom bebizonyítani, hogy dolgoztam náluk...
2012. nov. 9. 08:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Adj bele mindent a munkába a következő három hónapban.

A szüleid teljesen más világban nőttek fel, azt hiszik ha valami nem hoz azonnal pénzt, akkor ki vagy használva. Ne vedd át az ő gondolkodásmódjukat, akármennyire is tiszteled őket.

2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj bele, jobb mostanság úgyse lesz. Legalább lesz referenciád, illetve hátha felvesznek fizetősre.


Én anno 3 hónapot dolgoztam ingyen egy cégnél szakmai gyakorlat címen. Akkor írtam a szakdolgozatomat és rengeteget segítettek cserébe. A szakdolgozatommal olyan szinten megalapoztam a "karrieremet" a tanszéken, hogy a héten már én írattam a zárthelyit, és ha nem üt el a villamos, végzek az idén. :)

Csak arra akartam kilyukadni, hogyha befektetésnek tekinted ezt a három hónapot, még jó is lehet.

2012. nov. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!