Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is "bírjátok" amikor...

Ti is "bírjátok" amikor osztják az észt az álláskeresőknek?

Figyelt kérdés

1.Tanulj-Miből?Egy sz@r OKJ többszázezer forint,felsősoktatásról nem is beszélve.Honnan legyen egy állástalannak erre pénze?Ha netán van is akkor is 1-2 év(fősuli stb mégtöbb) addig miből él,és mi a garancia,hogy utánna amit tanult azzal el tud helyezkedni.lehet ugyannyira nem mint a meglévő végzettségével és csak adott a bizonyosnak egy pofont.


2.Menj Budapestre(ha vidéki)-És addig minől éljen amig talál állást?Miből fizesse ki az albérletet,kaját?


3.Menj külföldre-Ahhoz is indulótőke kell nem is kevés.Miből???


Sokan tényleg nem értik,hogy egy pályakezdő(most mindegy diplomás vagy nem),örül ha megtűrik otthon,vehet ki kaját a hűtőböl,esetleg ő vagy a szülei kiköhögik a Tb-t meg a diákhitelt(,ha van),és sokszor még a BKV jegyek megvásárlása is gond,hogy eljusson az ember az állásínerjúra?


2012. nov. 20. 23:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor inkább rájuk hagyom.

Előbb-utóbb sanszos, hogy ők is megtapasztalják a saját bőrükön.

2012. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez az hogy nálunk a pályakezdő megvan lőve, elvégeztem egy gyorstalpalós jogsis szakmát, azthiszed eltudok vele valahol helyezkedni a közelbe? Sehol

Azért nem fogok felmenni Pestre esetleg más városba, hogy abba dolgozzak, inkább csinálom a gyári melót


Itthon nálunk azt eszem amit főznek, nem folyatom a vizet annyit, így próbálok takarékoskodni hamár itt senyvedek


Magától egy fiatal sehogy nem tud elindulni valamerre, esetleg ha beleszáll valamibe de az is csak egyszer fenn egyszer lenn, anyuék segítettek és teszik ezt most is, de már Decembertől remélem dolgozni fogok vagy még előtte, mert van kilátásban valami

20/F

2012. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ahhoz hogy kimenj külföldre fél millió tartalékodnak lenni kell.
2012. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Komplikato ***** válasza:
100%

3-as ha ismerősnél vagy szuper olcsó helyen meghúzod magad és/vagy tudsz vinni, szerezni olcsó kaját, akkor esetleg a fele elég lehet, de akinek jó régóta nincs melója, annak sok mindene van ... csak pénze nincsen. Normálisabb OKJ tanfolyam, amivel tényleg el lehet helyezkedni, az is 240-400.000 forint. Támogatási lehetőséget meg letagadják vagy pont olyasmire adnak, amit kenhetsz a hajadra jelenleg, pl. kereskedelmi OKJ.

Sajnos a kérdező tapasztalatai általánosak, mint ahogy az éppen nem álláskeresők fejében a sötétség eme témában is.

2012. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
79%
Én úgy tudom,hogy az első OKJ-s képzés ingyenes.
2012. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

Az OKJ-s képzés akkor ingyenes ha a munkaügyi központ támogatja. Ennek viszont komoly feltételei vannak. Egyébként százezres tétel. Nem véletlen. Keményen ellenőrzik az ilyen helyeket, komoly vizsgák vannak és nem gyorstalpalós tanárok tanítanak. Az OKJ-s vizsga felér egy szakmunkással.

Én is elvégeztem egy 8 hónapos titkársági ügyintézőit és a hajamra kenhetem mert nincs gyakorlatom.

Egyébként meg a hajam tudna kihullani az olyanoktól, akik folyton azt szajkózzák, hogy, aki dolgozni akar az talál is munkát mert tele van a net meg az újságok. Persze! Zepterrel és társaival.

Egy ilyen nagyszájú ismerősöm harmadik évét nyomja otthon munka nélkül. Érdekes, most nem fröcsög másokra, most hogy megtapasztalta ő is. Negyven elmúlt sehova nem hívják hiába küld havonta egy raklap önéletrajzot minden felé. Tavaly a több száz jelentkezésből 3!!! állásinterjúja lett. Nem vicc! Pedig jó az önéletrajza nem valami vacak, hozzáértő emberek csinálták. És nincsenek nagy elvárásai. Akkora mellénnyel lépett ki az ajtón, hogy na meglátjátok három héten belül ha más nem is de egy takarítás vagy valami lesz mert ő szorgalmas és nem lusta és dolgozni akar meg iskolái vannak. Nem lett ott semmi! Aztán csodálkozott ezerrel.


De ezen kár is idegelnie magát az embernek,akik nincsenek ebben a helyzetben sose fogják felfogni és megérteni, hogy istenigazából mi is folyik az állás piacon. Ezt meg kell tapasztalni. Rendszerint olyanok ugatnak, akiknek jó állásuk van, vagy oltári mázlijuk esetleg segítőkész ismerősök. Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy nő már 35 után egy férfi 40 körül már az öreg kategóriába tartozik. Úgy viszonyulnak hozzájuk a munkáltatók, mint Indiában az érinthetetlenek kasztjához. Megnézik a születési dátumot de legalábbis kikövetkeztetik az iskolai végzettség dátumaiból és élből a szemetesben landol az önéletrajz. Esélyük sincs bemutatkozni és eloszlatni az előítéleteket.

A megmaradt állásokért meg egy rakás fiatal, diplomás gyilkolja egymást. Nekik se könnyebb. Szégyen, ami ebben az országban megy.

2012. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim válasza:
80%

Ja, én is nagyon szeretem.


Kíváncsi vagyok, hogy a fidesz mikor jön majd rá, hogy ha kiirtjuk a munkanélkülieket, akkor megszűnik a munkanélküliség.

A hajléktalanokat már elintézték annyival, hogy kitiltották őket a városokból. Nem hogy egész véletlenül segítettek volna rajtuk vagy valami, az nem jó, mert hát ugye kemény világban élünk és utálnunk kel egymást, tepernünk kell, kapitalizmus van és különben is "akinek nincsen semmije, az annyit is ér".


Minek is segítenének az emberek egymáson, hiszen a társadalom nem erről szól...

2012. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
60%

Az ELSŐ OKJ-és képzés INGYENES.

Tessenek utánanézni.

Én is ingyen végeztem, pedig dolgoztam közben, és 2 éves volt.

2012. nov. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
77%

@01:18: Úgy tudom erre is van egy életkor megkötés.


Igazából így a kérdésre nem sokat tudok mondani.

Ezért kell időben és jól tanulni. (Lehet államilag támogatotton is tanulni akár ugyebár, ami azért jelentősen olcsóbb és ott az ingyenes OKJ is...)

2012. nov. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim válasza:
100%

"Ti is "bírjátok" amikor osztják az észt az álláskeresőknek?"


Csípom.



"1.Tanulj-Miből?"


Nem az a kérdés, hogy miből, hanem hogy mi a ráknak? Ha eladtak minden labort hiába akar mindenki génsebész lenni. Ha meg nem adtak volna el mindent tele lenne az újság hirdetésekkel és mindenhová százával keresnének segédmunkásokat.


"2.Menj Budapestre(ha vidéki)"


Mi a ráknak? Két évet éltem BP-n de azt elmondom neked ott csak éhen dögleni lehet. A fizetésed jó ha kiforogja az albérletet meg a rezsit és ott nem mehetsz ki a kertbe répáért és nem vághatsz le egy tyúkot vasárnapra, mert nincs! Aki vidéken nem tud megélni ott még kevésbé fog tudni. Sokkalta szarabb világ és mindenért fizetni kell.


"3.Menj külföldre"


Mi a ráknak? Ha külföldre mész sem fogsz jobban élni semmivel ráadásul akkor már a szaktudásod sem ennek az országnak dolgozik, így aztán épp azokkal cseszel ki akik nem voltak annyira ostobák, hogy kimenjenek.


Sokan tényleg nem értik,hogy egy pályakezdő(most mindegy diplomás vagy nem),örül ha megtűrik otthon,vehet ki kaját a hűtőböl,esetleg ő vagy a szülei kiköhögik a Tb-t meg a diákhitelt(,ha van),és sokszor még a BKV jegyek megvásárlása is gond,hogy eljusson az ember az állásínerjúra?

2012. nov. 21. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!