Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 23 éves pályakezdő fiatal...

23 éves pályakezdő fiatal vagyok. Nem volt még bejelentett munkaviszonyom. Milyen típusú start kártyára vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

4 féle van: start, start bónusz, start extra és start plusz.

Kérem hogy csak olyanok válaszoljanak akik képben vannak.



2012. nov. 21. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Start kártyára alapból jogosult vagy, Start bónuszra akkor ha a munkaügyi központban regisztráltál mint munkanélküli és így eltelt 3 hónap.
2012. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem vagy képben, start extrát meg start pluszt már vagy 2 éve nem lehet kiváltani. Csak sima start meg a bónusz van. Ne ezer éves neten keringő tippmix oldalakat nézegess, hanem a hivatalos oldalakat.


Jövőre egyébként nem lesz már semmilyen startkártya, de akik idén kiváltják, azok az érvényességi idejükön belül még felhasználhatják.

2012. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem olyan oldalt mutatni ahol le van ez írva naprakészen? Mert amiket én találtam ott még írnak a start pluszról és extráról is
2012. nov. 21. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is írnak a fenti kettőről, de oda van írva, hogy azoknak, akik 2011. dec. 31-ig kiváltották. Azok is használhatók természetesen az érvényességi idejük lejártáig.


Röviden az a lényeg, hogy régebben ilyet (start extra és start plusz) jellemzően 1 évi munkaügyi regisztráció, vagy más hasonló szívás után lehetett szerezni. Szóval nem volt egyszerű.


Aztán változtak a szabályok, bejött az, hogy max. 3 hónapig jár az álláskeresési járadék, és ezzel együtt bejött a start bónusz, ami már 3 havi munkaügyi regisztráció után járt. Persze akik a régieket kiváltották, amíg az érvényességük tart, használhatják.


Jövőre meg a törvénytervezetek alapján nem lesz semmilyen start kártya, a pályakezdők automatikusan megkapják majd a mostani sima start utáni kedvezményeket, aki meg már nem pályakezdő, az nem kaphat bónuszt se, mert az is megszűnik. DE akik még idén kiváltják, azok használhatják majd, amíg le nem jár.


(Mellesleg, ez nem hülye ötlet. Mióta ez a 3 hónap alatt szerezhető START bónusz bejött, a cégek sportot űztek abból, hogy kirúgják a dolgozóikat 3 hónapra, amíg kapnak munkanélküli segélyt, utána visszaveszik őket, de már úgy, hogy kiváltották a bónuszt...)

2012. nov. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is ezen az oldalon néztem.
2012. nov. 22. 08:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Sima START-ra vagy jogosult. Menj be a legközelebbi NAV(APEH)-ba, tölts ki egy igénylőlapot és majd postázzák.
2012. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!