Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az, hogyha külföldre...

Igaz az, hogyha külföldre költözöm le kell mondanom a családi pótlékot és a GYED-et is?

Figyelt kérdés
Bár én nem fogok kint dolgozni még,mert a legkisebb gyermekem fél éves. De azt hallottam,hogy ha a férj unios országban dolgozik akkor nem jár se családi pótlék,se GYED ill. később GYES sem. Tényleg??
2009. aug. 17. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt jól informálva az, akitől ezt a infót hallottad.

Tőled miért vonnának meg bármit is, ami még jár!!

Természetesen, ha munkába állsz, azt be kell jelenteni, és onnantól kezdve nem GYED-et kapsz, hanem a gyermek 3 éves koráig GYED-et és 4 órában vállalhatsz munkát, de nyugodtan kiköltözhetsz külföldre is innen kapod a járandóságod.

2009. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

És úgy látszik az első válaszoló sincs tisztában a dolgokkal. A GYED mellett hivatalosan még fél órát sem lehet dolgozni, nem, hogy négyet. Amire te gondolhatsz az a GYES, de amellett a gyerek 1 éves korától akár 8 órát is lehet dolgozni.


Amit találtam neked, kérdező, az az, hogy ha három hónapnál több időt töltesz külföldön, akkor azt a családi pótléknál be kell jelenteni, ugyanis az EU-ban az az ország fizeti a családi pótlékot (vagy más elnevezésű, de hasonló célt szolgáló juttatást), ahol a szülők egyike vagy mindkettő adózik.

Ezt nézd meg, nem olvastam végig, de szó van benne a gyed, gyes-ről is:

[link]

2009. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kedves válaszoló. Azt irtam, hogy 2 éves koráig GYED-et kapsz, utána 4 órában dolgozhatsz GYES mellett. Sajnálom, ha nem jól olvastad a soraimat...
2009. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézem, az első válaszodban még csak véletlenül sincs sem 2, sem GYES...

És már vagy két éve 8 órában lehet dolgozni a GYES mellett, ha elmúlt a baba 1 éves.

2009. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,főként a weboldalcímet! Sok hasznos információhoz jutottam.

Egyébként én sem látok GYES-t az első válaszban...

2009. aug. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!