Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért terjed ez a hülyeség,...

Miért terjed ez a hülyeség, hogy albérletben lakni, az árát bankba tenni és a kamataiból fizetni a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Gondolom a Pengő esete nem újdonság senkinek.. Mi van ha ugyanez megismétlődik a Forinttal is?

Saját ingatlan nélkül, azonnal földönfutó lesz az ember, akármennyi pénze is volt előtte.


2012. dec. 1. 11:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Arra gondolsz, hogy eladni a saját házat és a banki kamatokból albérleti díjat fizetni?

Valószínűleg egy leleményes bankár találta ki.

2012. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, hogy ne legyen saját ingatlanunk, albérletben lakjunk és akkor lehet oda költözni ahol munka van.
2012. dec. 1. 12:06
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Pillanatnyilag inkább azokból lesznek földönfutók, akik azt hiszik, hogy saját lakás nélkül nem lehet élni, és ezért beleugranak olyan hitelekbe, amit 5 év után képtelenek tovább fizetni. De cáfolj meg, ha te másképp látod.
2012. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Mert ez a normális hozzáállás.

Mobilis vagy, bármikor tudsz dobbantani ebből az elcseszett országból.


Ha nagyon olyanod van, tartsd dollárban a pénzed, bár arra nem kapsz ennyi kamatot...

2012. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdonképpen stabil árfolyammal, biztos, magas kamattal nem lenne rossz ötlet, de ma annyira inflálódik a Forint, hogy csak valutában érné meg. Na de kezdjük azzal, hogy mennyiért és kinek tudod eladni a lakásod úgy, hogy meg is érje.
2012. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
A világ normálisabb felén élek, és itt bizony az emberek nagyobb részének nincs saját lakása, az emberek bérelnek inkább, mert mobilabbá teszi őket. Lakást általában csak idősebb korukhoz közeledve vesznek, minimális hitellel. Magyarországon épp azért van nagy gond, mert az emberek mindenáron, őrült módon ragaszkodnak a saját lakáshoz. Láthatjuk is az eredményét. Az albérlet, megfelelő feltételek mellett kiszámítható. Persze otthon mindenki feketén veszik ki, ami persze hogy veszélyes, és így sem a tulaj, sem az albérlő nincsen védve. Én már 7 éves vagyok külföldön, ezalatt 4 városban laktam már, mindig oda mentem, ahol munka volt. Nem vártam a sült galambot, hogy helybe hozzák nekem a munkát! A bérelt lakás mellett szól az is, hogyha elveszted a munkádat és nem tudod fenntartani az albérletet, akkor fogod magad és keresel egy olcsóbbat, de ezt a saját lakás törlesztésével nem tudod megtenni, mert a bankot nem érdekli, hogy dolgozol-e vagy sem. Véleményem szerint a szocializmus miatt terjedt el ez a saját lakás dolog.
2012. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, pont ezt akartam írni.


A Kádár-rendszer nevelte bele az emberekbe, hogy minden prolinak lehet saját lakása. Hja, akkor lehetett is.

Csak hát most már nem lehet.


De ezt úgyse érti meg addig, amíg a 30 éves futamidő alatt el nem veszti akár csak egyszer is a munkáját amire felvette a hitelt, és a végrehajtó a rendőrséggel együtt ki nem rugdalja a lakásból, plusz még marad pár milkás tartozása is, szóval utána már össze se tud spórolni egyre, mert letiltják a bére felét is...

2012. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre sokaknak nincs lehetősége. A mai kb. 6%-os bankbetétek mellett legalább 15 millió forintért kell eladni a jelenlegi lakást / házat, hogy az kamatozzon havonta 62 500 forintot. Sok lakóingatlan értéke ennél kevesebb, egy budapesti panellakás, amire felvették korábban a hitelt 6-8 millió forint, a kevésbé frekventált kerületekben.
2012. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárki ezt a modellt követné, amit a kérdező leírt.


Az értelmes kérdés az, melyik a jobb

venni egy lakást hitelből és a hitelt fizetni

vagy bérelni egy lakást és a bérleti díjat fizetni.


Az előbbinél benne van az ember fejében, hogy X év múlva nem lesz több hitel és lesz egy saját lakásom, a másodiknál meg az, hogy életem végéig fizetek és sose lesz lakásom.


Igen, csak ha bedől a hitel, akkor ugyanúgy nincs saját lakásom hiába fizettem bármennyit.


Ha szeretnék máshol dolgozni nem tudok, mert albérletet fel lehet mondani, lakást eladni macerásabb.

Ha felbomlik a házasság akkor mi van? Sokan kénytelenek egy házban maradni, mert eladni nem tudják. Kinek jó az?


Míg korábban komolyabb hitel nélkül lehetett házat építeni, addig sajnos ma nem ez a helyzet. Komolyan annyira jó évtizedekre adósságba verni magunkat, szerintem nem.


Ráadásul ha mondjuk a hiteltörlesztés havi 90.000, a lakásbérlés meg 50.000 akkor a 40.000-es különbséget ugyanúgy félre lehetne tenni, amiből később még akár saját lakásra is futná.



Persze itt még szerepet játszik az is, hogy a bérleti díj és a lakásárak hogy viszonyulnak egymáshoz. Vagy hány évig is tartana a hitel.


De valószínűleg a saját házat akarok bármi áron mentalitás nem éppen a legjobb.

2012. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen kijelenteni melyik a jobb.

Ha valaki vidéken lakik a jelenlegi magas kamatok és csökkenő ingatlanárak, a munkaerőpiaci bizonytalanságok miatt jobb befektetés a betét vagy állampapír.

Akinek viszont sok pénze van, Budapest felkapott részén lakik, annak valószínű jobban megéri saját lakásban lakni.

2012. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!