Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka nyelvtudás nélkül?

Külföldi munka nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Aki nyelvtudás nélkül ment ki külföldre,vagy minimális nyelvtudással,az írja meg tapasztalatait.Ki milyen munkakört választott,mennyi ideig maradt kint,hogyan jutott ki,ismerős vagy közvetítő iroda által?Melyik országba?
2012. dec. 3. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Angliába mentem ki nyelvtudás nélkül még a válság idején olyan 5-6 évvel ezelőtt.. Én már a készbe mentem ki. A férjem aki már lassan 1 éve kint volt,és dolgozott (nagyon jó angol nyelvtudással) már bérelt egy lakást mire én kimentem. Szóval én úgy indultam útnak, hogy csak felszálltam a repülőgépre, majd leszálltam, és elmentem az adott kisvárosba. Ott már megvolt a lakás. Nyelvtudás nélkül, tele lelkesedéssel kerestem munkát. Úgy voltam vele mint mindenki. Aki akar az dolgozni is fog tudni. Hát én nagyon akartam. Bementünk az összes munkaközvetítő ügynökséghez. Volt ahol azt mondták a férjemnek hogy írjuk le a telefonszámot majd hívnak. Azóta is hívnak. Volt hogy simán megmondták nyelvtudás nélkül soha nem fogok munkát kapni. Meg is indokolták: Mi van ha tűzriadó lesz? Mit csinálok ha nem tudok angolul?? Jó kis indok volt, ezen csak nevettem. Volt ahol sok állás volt kiírva mégis azt mondták, "sorry, nincs állásajánlatunk" A mekivel is próbálkoztam. Oda be is hívtak interjúra. De egy szót sem értettem. Így kaptam is egy sajnálkozó levelet hogy nem alkalmaznak. Próbálkoztam gyári munkával. Ott már első körben kiestem. Nem tudtam a tesztet kitölteni, hiszen szinte semmit nem tudtam angolul. 10 hónapig semmi munkám nem volt. A férjem tartott el.

Végül a férjem egyik angol barátja segített. Ő ajánlott egy irodatakarítási munkát. De ez csak part time munka volt. heti 160 fontot fizettek. Igaz csak napi 1 órás munka volt. Örömmel mentem. Gondoltam ha egy kis angol nyelvtudásra szert teszek, akkor váltani fogok. Közbe berobbant a gazdasági válság. Ezresével rúgták ki az embereket. Angolokat, külföldieket egyaránt. Akkor már kezdtem érteni miről beszélnek, és ha nem is helyesen de szavakkal tudtam kommunikálni. De ha jól tudtam volna angolul sem lett volna esélyem váltani. A válság miatt annyira megszigorították a feltételeket, hogy egy sima bejárónői (takarítói) állásnál is elvárták az angol kommunikációt. Hiába volt angol munkareferenciám, hiába motyogtam, ez kevés volt. De mégis kaptam szintén irodai takarítást, de ez már full time. Nem az én érdemem, mert szintén angol barát segítségével jutottam a munkához. Lassan 3 éve takarítok. Ma már tudok kommunikálni, értem is mit mondanak, mégsem váltok. Az ok egyszerű. A munkám nem nehéz, sőt. Bár 8 órában vagyok, de ha 4-6 óra alatt végzek akkor nyugodtan hazamehetek. A teljes 8 órámat fizetik. Nincs felelősség rajtam, még annyit keresek mint az aki a szalag mellett dolgozik. Megbecsülnek. Egy szóval úgy írnám le hogy elvagyok. Nem váltok mert ma még nehezebb munkát találni ha valaki nem tud angolul. Mint írtam én elvagyok már a nyelvvel, beszélek is, de a bátorságom még mindig nem jött elő. Nagyon sokszor nem merek megszólalni. Így nem hozom magam újra kényelmetlen helyzetekbe.

Mesélhetnék mennyi megaláztatásban volt részem az elején amikor semmi nyelvtudással kerestem munkát. Nagyon rossz volt.

Azt tudom hogy ma sokkal nehezebb munkát szerezni mint amikor én kijöttem. Ma nagyon sok legális és illegális bevándorló jön az országba hogy dolgozhassanak.A legtöbben tudnak is angolul. Azokat alkalmazzák akikkel tudnak beszélni. Így én azt mondom, hogy a helyzet semmit nem változott. Ahogy régen sem, most sem fog könnyen munkát találni az aki nem beszéli az ország nyelvét. Hacsak nincs szerencséje, és valaki nem protezsálja be valahová. Úgy mint engem.

2012. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tök logikus, hogy ha egy országban nem tud valaki kommunikálni, akkor esélytelen.

Te alkalmaznál valakit, aki idején, és csak néz nagy boci szemekkel, mert fogalma sincsen, hogy mi folyik körülötte? Ez nem gonoszság, hanem szerintem teljesen természetes, hogy ilyen emberre nincs szüksége egy munkáltatónak.

Én biztosan nem vennék fel ilyen embert, és én magam sem mennék olyan helyre, ahol nem tudok kommunikálni. (Más kérdés, ha egy idegen országban vagyok, de olyan cégnél, ahol a hivatalos munkanyelvet beszélem, ilyen "delegáltként" természetesen elmennék, de máshogy nem.)

2012. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, nyelvtudás nélkül, ha csak nincs ismerősöd, akkor kizárt, hogy kapj állást! Manapság a jó nyelvtudás elengedhetetlen feltétele bármilyen állás megszerzésének!
2012. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3/3 -as te mivel foglalkozol kint?

2012. dec. 3. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

"3/3 -as te mivel foglalkozol kint?"


Front-end web fejlesztő vagyok Londonban.

2012. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!