Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy hamarosan...

Lehetséges, hogy hamarosan ott hagyom a mostani munkahelyem, hogy lehet ezt zökkenőmentesen lerendezni?

Figyelt kérdés

Nemsoká megyek egy meghallgatásra, ahol sokkal többet keresnék, mint a mostanin.

Ha felvennének, már januártól ott kezdenék. Ergo a főnökömnek nem lenne túl sok ideje pótolni engem. Arra gondoltam, hogy felajánlom, hogy segítek megfelelő embert keresni, és betanítom, ahogy csak tudom.

Nem írtunk semmiféle munkavállalói szerződést, mindössze egy igazolásom van a bejelentésemről. Ergó nincs megszabva, hogy mennyi idővel a távozásom előtt kell szólnom.


Nagyon izgulok, hogy rendezem ezt el. Szeretem a mostani munkahelyem is, de a sokkal több fizu és érdekesebb munkakör jobban érdekel. Főnök biztos ki lesz akadva azért, hiszen még csak októberben kezdtem, és örült nekem, hogy ilyen hasznos munkatársat talált.


Ti voltatok már ilyen szituációban?


2012. dec. 4. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs munkaszerződésed? Alkalmi munkán vagy?
2012. dec. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Biztos kiakad a főnököd, hogy ugródeszkának használtad a munkahelyet, de ez a te életed és a mai világban szerintem mindenki meg kell, hogy értse, hogy a pénz nagy úr... Ráadásul érdekesebb melót végeznél az új helyen. Ennél jobb indokok nem is kellenek. Szóval ne parázz! Ha megvan az új hely, jelentsd be a főnöknek és köszönd meg az eddigi együttműködést. Ennyi! Én is paráztam a váltásomnál, de könnyedén fogadta a főnök és teljes mértékig megértette a döntésemet... hiába én voltam az egyik legfontosabb munkaerő a helyen.
2012. dec. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen munkán vagyok, nem igazán foglalkoztam vele, nem írtam alá semmit. Nekem csak az számított, hogy a TB-m legyen rendezve, de munkaszerződést nem írtunk.


Én is elég kulcsfigura vagyok ennél a kicsi cégnél, nagyon gyorsan pótolni kell majd a helyemet. Már gondolkozom a szövegemen, hogy fogalmazzam meg, hogyha átvesznek.

2012. dec. 5. 12:12
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak hogy mindenki érezze. Jelenleg 130at rakok zsebre. Új helyen 360 is összejöhet.

Ezt a részét nem akarom beleszőni a beszédembe.

2012. dec. 5. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy rendezve lett a TB-d, ha nem írtál alá semmilyen munkaszerződést...Előbbiből pedig automatikusan fakad, hogy kár annyira izgulnod, hogy nehogy megbántsd a főnököt a távozásoddal.
2012. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!