Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen támogatásokat tudok...

Milyen támogatásokat tudok igénybe venni pályakezdő munkanélküliként? TB-vel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Június közepén szünt meg a hallgatói jogviszonyom az egyetemen, mert a tandíjat nem tudtam fizetni és nem láttam értelmét a folytatásnak. November 1-ig diákként dolgoztam. Ha regisztrálom magam a munkaügyi központban, mint pályakezdő munkanélküli, akkor milyen kedvezményeket vehetek igénybe? A TB-t elvileg júniusig fizette nekem az egyetem, de a hallgatói jogviszony megszűnése után már nem fizette helyettem senki. Visszamenőleg lehet-e TB támogatást igénybe venni vagy valamit?
2012. dec. 5. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos semmilyen segélyt nem tudsz igénybe venni, úgy tudom. Ha nov.1-ig dolgoztál, bejelentve, akkor a TB-éd addig szerintem fizetve volt. Visszamenőleg nem lehet TB támogatást igénybe venni, ezt nemtudom, hogy értelmezed. Jelen helyzetben az van, hogy a TB-t magadnak kell fizetni, ami kb. 6 ezer párszáz forint. De ha bejelentkezel a munkaügyibe, akkor kérdezz rá, hogy a TB-et fizetik-e, de mivel nem kapsz ellátást, kicsi rá az esély!
2012. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hallgatói jogviszonyom június közepén járt le, de mivel a diákigazolványom október 31-ig érvényes volt még dolgozhattam diákmunkán. Úgy tudom, hogy a TB-t a diákigazolvány lejáratának végétől kell fizetnem, azaz október 31-től. A visszamenőleges támogatást úgy értem, hogyha én most december elején bemegyek a munkaügyibe vagy az önkormányzathoz, hogy a novemberi tb-t fizessék ki helyettem, akkor megteszik? Hallottam olyat is, hogy a diákigazolvány lejárata után még 45 napig automatikusan fizetik a tb-m.
2012. dec. 5. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmilyen támogatást nem kapsz.

Iskola befejezése után úgy tudom még december közepéig jár a TB, vagyis addig nem kell fizetned, de utána már neked kell magad után fizetni. Kivéve, ha nem vagy szociálisan rászorult, mert akkor a lakóhelyed szerinti illetékes önkormányzatnál el tudod intézni, hogy ne kelljen fizetned. De ennek különböző kritériumai vannak, hogy szociálisan rászorultnak minősülj.

Pénzt pedig akkor kaphatsz, ha legalább 1 évig vagy regisztrált munkanélküli. Azután kaphatod azt a bizonyos 22800 Ft-ot havonta és amikor behívnak az önkormányzathoz dolgozni, akkor el kell fogadnod a munkát, amit ajánlanak, különben megszűnik.

Amúgy ha pályakezdő munkanélküli vagy, akkor ha elhelyezkedsz dolgozni, akkor bizonyos támogatásokat a munkáltató felvehet utánad, így kicsit nagyobb az esélyed talán elhelyezkedni.

2012. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor december közepéig biztosítva vagyok. Igazából ez a lényeg, mert azt hittem, hogy júniustól behajtják majd rajtam a TB-t, ami már 35,000 Ft fölé rúgna. Így annyira nem parázok. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 5. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!