Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Júl-ban regisztráltam magam,...

Júl-ban regisztráltam magam, és a Munkaügyiben azt mondták hogy nem vagyok jogosult juttatásra mert pályakezdő vagyok. Most az a helyzet, hogy elkezdtem a fősuli levelezőn, de munkám még mindig nincs és gyakorlatilag pénzem sem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egyébként van egy Vegyipari Gépésztechnikusi végzettségem, és két év bejelentett állásom a Richter Gedeonnál diákszerződéssel... és ezek ellenére sem vagyok jogosult semmire??? Vagy ha igen akkor mire?
2009. okt. 27. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Akkor most mi van?


Pályakezdő akkor lehetsz, ha még nem volt munkaviszonyod.


Ha volt bejelentett munkaviszonyod az elmúlt 3 évben minimum 180nap (8órás munkaviszony) akkor jogosult vagy álláskeresési támogatásra.


Azt nem tudom, h a suli kizáró ok-e.


Sztem a legegyszerűbb, ha elmész dolgozni.

2009. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia. A munkanélküli központos dolgokban sajnos nem vagyok jártas, így ebben nem tudok tanácsot adni. Viszont ha mondjuk van némi nyelv tudásod, vagy pl. valamilyen tárgyból jó voltál, akkor vállalj korrepetálást valamiből. A neten meg tudod hirdetni ingyen is. Kérdezd meg a főiskolát, hogy van e náluk szociális jellegű támogatás, amit esetleg megpályázhatnál.(levelezőn nem biztos, hogy van,de azért egy kérdést szerintem megér) Illetve bemehetsz még a lakhelyed szerinti önkormányzati hivatalba, és ott is érdeklődhetsz, hogy van-e valami rászorultság alapú szociális segély, amit esetleg megpályázhatsz. (ez önkormányzatonként változó lehet, így konkrétumot nem tudok neked mondani.) A másik, ha nagyon-nagyon gondot okoz a pénz hiánya, akkor ne válogass túl sokat a munkák közül, sok lehetőség van, pályázz meg minél többet. (szórólapozás, Meki meló...) Fogd fel úgy hogy ez rövid távon lesz, amig nem találsz valami jóbbat. Sok cég keres pl gyakornokokat, ez most nagyon divatba jött (ők is kapnak pénzt, igaz minimálbért max., de az is több a semminél) azokat is nézzd meg, és pályázz minél többre. Hát ennyi jutott eszembe. Remélem sikerül helyre rázódnod. Sok sikert!
2009. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Levelezőn nem jár semmi, még támogatás se...próbálj meg vmi tanfolyamra elmenni munkaügyin keresztül, de ott ne reklámozd,h levelezős fősulis vagy...

Mert gondolom azért nem melozol, mert nem nagyon találsz vagy nem vettek még fel sehova.

2009. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos ha annyi ezresem lenne ahány munkát már megpályáztam akkor milliomos lennék... És sajnos muszáj válogatnom. mert pl. a 3 műszakos gyártósori meló mellett (mert sajna Esztergomban szinte csak ezek vannak hónapok óta), nem tudnék tanulni, és akkor meg miért fizessem a nemkevés pénzt félévenként?
2009. okt. 27. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, hogy jogosult vagy-e támogatásra, hogy pályakezdő vagy-e, hanem attól, hogy volt-e munkaviszonyod, és ha igen, mennyi ideig.

Nem tudom, hogy a diákszerződés munkaviszonynak számít-e.

Ha igen, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra (az utolsó 4 évben legalább 365 bedolgozott nap kell hozzá)

Ha nem, akkor sajnos nem vagy jogosult álláskeresési támogatásra. És az önkormányzat által adható rendelkezésre állási támogatásra sem.

Az afsz.hu-n utána nézhetsz az álláskeresőknek járó ellátásoknak, de e-mailben is kérhetsz felvilágosítást.

Ha levelezőn végzed a fősulit, az a munkaügyi központot egyáltalán nem érdekli (csak a nappali)

Sajnos levelezőn semmilyen támogatást nem kapsz az egyetemtől.

Az önkormányzattól kérhetsz rendkívüli szoc.segélyt (nálunk csak két csoport kap, a többieknek nem jut)

Sajnos ebben a helyzetben az egészségügyi biztosításodról is magadnak kell gondoskodnod; ennél kérheted az önkormányzatot, hogy rászorultság miatt fizesse utánad (alacsony jövedelem, és a vagyoni helyzetet is vizsgálják), ha ezt sem kapod meg, akkoe magad után kell fizetned a havi 4.500.- Ft-ot nov.1-től (a diákigazolványod okt.31-ig érvényes, addig biztosítottnak számítasz)

2009. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha levelezőre jársz, nem bírnád 3műszakos meló mellett csinálni?
2009. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, mert a gyárak 90% a nem engedi, azt mondja hogyha tanulni akarok akkor tanuljak, ne dolgozzak :( már próbáltam
2009. okt. 28. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!