Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Férjemnek szakmai önéletrajzot...

Férjemnek szakmai önéletrajzot kell írnia, bele írja e a legutóbbi helyet ahol dolgozott, ha nem jelentették be és csúnyán átverték, nem fizették ki külföldön?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 20:29
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem inkább ne.
2012. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az új helyen senkit nem fog érdekelni, hogy be volt-e jelentve csak a szakmai tudás fontos.

Mennyi ideig volt ott?

Ha csak pár hónapot akkor letagadhatja és mondhatja, hogy kereste a megfelelő helyet ha sokat volt kint akkor elég ha annyit elmond, hogy ott, mit csinált.

Egy valamire vigyázzon: nagyon fontos, hogy a régi munkáltatót semmilyen szín alatt nem szabad szidni a következő munkáltatónak mert ez nem veszi ki jól magát.

Ilyenkor kell egy kis diplomácia és kozmetika.


-Haza jöttem mert itthon akarok érvényesülni, kint csak a nyelvtudásomat erősítettem, nem terveztem hosszú távra.


Senki sem fog külföldre telefonálgatni, hogy lecsekkoljon.

Ha nagyon kukacoskodnak szépen el lehet mondani, hogy sajnos pénzügyi problémák álltak be a cégnél nem tudták biztosítani a fizetést így hazajöttem.

Nem fogják igazán kivesézni a múltat inkább szakmailag fognak kérdezősködni. Amíg nem kérdi senki nem kell mondani.

2012. dec. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az új hely is külföldön lenne...4 hónapig volt kint ahol végig azt csinálta amit az új helyen is kell.


Annyira sajnálom,hogy még neki kell szégyenkeznie ,hogy átverték és még fel is kellett jelentenie a munkaadót,mert karácsony előtt nem fizette ki és elérhetetlenné vált,kinyomta a telefonját

2012. dec. 24. 20:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván ha felhívnák a régi munkáltatót akkor nem mondana jót ,hiszen fel lett jelentve csalásért,munkacélú kizsákmányolásért Frankfurtban
2012. dec. 24. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írnám bele, főleg hogy úgyse mondana jót.
2012. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül talán beleírjuk úgy ahogy itt ajánlottátok,céget nem nevezünk meg,hanem csak annyit írunk,hogy Németországban és,hogy pénzügyi problémák léptek fel és nem tudták biztosítani a fizetést
2012. dec. 24. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan írjátok bele a céget is, csak ne azt, hogy "átverte és nem fizettek ki", hanem azt, hogy a cégnek likviditási gondjai akadtak és nem tudtak tovább fizetni, ezért váltott (a férjed).


Ha cégmegjelölés nélkül írsz munkatapasztalatot az egyenes út a gyanúhoz, hogy kamura töltöd ki a CV-t.


Ha meg így írod le ahogy mondtam úgyis levágja az új cégvezető, hogy miről is van szó.

2012. dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Önéletrajzba nem szokás olyasmit beleírni, hogy kifizették-e vagy nem.
2012. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Önéletrajzba nem szokás olyasmit beleírni, hogy kifizették-e vagy nem."


Persze,hogy nem szokás...csak hát olyan kínos ez az egész az ember még magyarázkodni kénytelen,holott áldozat volt,ha tudnátok,hogy min ment át a férjem 20 kilót fogyott,rá sem lehet ismerni .

2012. dec. 24. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!