Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Londonban szállodai szobalányk...

Londonban szállodai szobalányként/takarítóként mennyit lehet félretenni? Mennyit lehet keresni, hány órát kell dolgozni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 24. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Ha OKJS- takarítói szakmád van 150-200 ezer forintot tuti megkapod. Én nemrég tettem le az OKJ takarítói szakmámat, és egyik ismerősöm már szervezi nekem a munkát, igaz én Németországba megyek de mondták hogy 150 ezer forintot tuti megkapom és abból félretudok tenni majd azért elég jócskán, főleg hogy közös szállásunk lesz így csak kajára meg egy kevéske pénz egy el majd a rezsire.
2012. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
900 font körül lehet keresni egy hónapban, ha legalább heti 40 órát dolgozol. Ebből megélni meg lehet, de félretenni, már nehezen. A szállás, közlekedés, kaja mind jóval drágább.
2012. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Németországba megyek de mondták hogy 150 ezer forintot tuti megkapom"


Az cca. 535 €! Németországban ennyiből még társbérletben sem élsz meg! Gondolom magyar közvetítővel mész, aki elhitette veled, hogy ennyiből itt meg lehet élni. Németországban a teljes munkaidőért még a legtrébb állásokért is fizetnek 1000 €-t! Téged átba*tak!

2012. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi.hát nem hangzik túl jól.de valamit dolgozni kell.

tudtok esetleg olyan céget akik kiközvetítenek ilyen helyre?

Magyarországról mennék,de sok a kamu cég,így nem merek kimenni.

2012. dec. 24. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
150-200 ezer Ft Nyugat-Európában? Gyerekek, ugye csak vicceltek? Ennyiből itthon is csak nadrágszíjhúzósan lehet megélni, kint meg pláne sehogy. Ez bőven a kinti minimálbér alatt van, ne dőljetek be a magyar közvetítőknek!
2012. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"tudtok esetleg olyan céget akik kiközvetítenek ilyen helyre?

Magyarországról mennék,de sok a kamu cég,így nem merek kimenni."


Közvetítővel NE! És ez nem vicc! Még nem hallottam tisztességes munkaközvetítőröl! Ha tudsz angolul, akkor magad is el tudsz intézni mindent, ami kell. Ha meg nem megy az angol, akkor ne menj ki, mert nem kapsz még takarítói állást sem!

2012. dec. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,az biztos hogy ha túl sokat kínálnak az gyanús.

Társalgási szinten megy az angol.(erős középfok)tudom hogy ez nem számít,de kezdetnek tökéletes,de dolgozni szeretnék már,2 éve munka nélkül vagyok és már baromira unom.

2012. dec. 25. 10:35
 8/8 anonim válasza:
100%
Két évig dolgoztam Londonban egy kis szállodában, minimálbérért. A főnök nem szeretett fizetni csak könyörgések után, de a sok arab vendégtől kaptunk borravalót - igen szép összegeket is. Aztán a nyáron volt szerencsém egy nagy szállodaláncnál dolgozni szobalányként. Borzalmas volt. A lengyel, magyar és spanyol, portugál lányok helyett jöttek románok, akik szépen szivatják egymást is. Fél évig a 6.l8 fontos bruttó órabér helyett eltűrik a 3-4 fontos órabért, majd mennek segélyért, ha gyerekük van, akkor lakást is kapnak, plusz mellette majd nem heti 16, hanem 40-50 órát dolgoznak. Ismerősöm ügyvédhez fordult munkahelyi kizsákmányolás miatt (szintén románok közt dolgozott nagy szállodában). Kérek mindenkit, hogy NE kezdjen el olyan helyen dolgozni, ahol nem órabért fizetnek, hanem x szoba kitakarítása után adják a minimál órabért. (Van, ahol 3 szoba, van, ahol 4 szoba kitakarítása esetén jár a bruttó 6.18 font!) Amikor 4 vendég után kell egy szobát és fürdőszobát kitakarítani, ami nem ritka eset, s eltart 50-60 percig, akkor 2 font az órabér!!!!!!!
2012. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!