Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön szobalányként...

Külföldön szobalányként dolgozni? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

A párom külföldön dolgozik egy (3 csillagos) szállodában, és ha minden igaz, tud nekem állást intézni..

Valakinek van ilyen téren tapasztalata? Mi a pontos munkaköri leírása egy szobalánynak?

Köszi előre is.


2011. aug. 11. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm ment ki Angliába. Le volt fixálva az órabér. Csakhogy egyre kevesebb szobát kellett takarítania, így a fizetése is kevesebb lett. A végén annyi pénze maradt éppen csak, hogy haza tudjon jönni.
2011. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell tudni angolul és elolvasni a szerződést.
2011. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Én amikor kijöttem Angliába szobalányként kezdtem dolgozni.

A fizetés a szobák számától függött.Minél több szobát takarítasz annál több a fizetésed.A menedzser eleinte 1214 szobát ad ki 1 embernek.Ha végzel vele kaphatsz még szobákat.De többnyire nem végeztél,mert minden kis hibáért visszarángattak.

A végére már ott tartott az ember hogy sokat dolgozott,de mégsem keresett jól,mert nem tudta a szobákat elvégezni.

Volt egy kolléganőm aki beteg lett.Lázasan feküdt.Elküldtek érte valakit hogy ha nem jelenik meg,és nem dolgozik akkor ki van rúgva.Betegen dolgozott.

Volt olyan eset is,hogy egy lelkes angol társaság jött bulizni.(szilveszter volt,és ilyenkor nincs szabadság)

Telehányták a szobát,a fürdőszobát,sőt a wc-t is ..Engem,és egy lengyel lányt küldtek,hogy takarítsuk ki.

Én képtelen voltam más hányását takarítani.A lengyel lány sem volt hajlandó.Először ő ment szólni,hogy ő ezt nem képes megcsinálni.Kirúgták.Én már úgy mentem a menedzserhez,hogy én sem vagyok erre képes,és ezért köszönöm a munkát,de kilépek.(Szilveszter napján öten léptek ki)

Az én történetem nem egyedi eset,,rengeteg hasonló történetet tudsz olvasni a neten..

De válaszolok a kérdésedre.

A szobalány feladata a következő.

A megegyezés szerint X szobák takarítása.Ebbe beletartozott az ágynemű elkészítése,porszívózás,ha kell szőnyeg tisztítás,portörlés,ablakpárkány,polcok törlése.Ha bekoszolták az ablakot akkor természetesen az ablak tisztán tartása is.Ha van a szobában minikonyha akkor annak takarítása,fürdőszoba tökéletese kitakarítása.Kád és wc tisztán tartása.Tiszta ágynemű húzása,és tiszta törülköző elhelyezése. Ünnepnapokon sosem mehetsz szabira,így azokon a napokon vannak extra takarítások( ahogy írtam a szilveszteri hányások) De Angliában nem csak szilveszterkor isznak.Ugye itt van a Szent Patrik napja,a red nose napja..és a bank holiday is..Okot mindig találnak a mulatságra..

Én feladtam,és sosem bántam meg..

2011. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
javítok: 12-14 szobát adtak..
2011. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást! nos..ezekszerint akkor meggondolandó..
2011. aug. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!