Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óceánjáró hajós munkával...

Óceánjáró hajós munkával kapcsolatban bármilyen információ?

Figyelt kérdés

Olyan emberek segítségét, tanácsát kérném, akik ténylegesen dolgoztak hajón a közelmúltban vagy most is ott dolgoznak.

Elsősorban éttermi, konyhai, takarítói munkára jelentkeznék.

Alapvetően minden információ érdekel:

- nyelvtudás (szint)

- kijutás

- hazajutás

- fizetés

- költségek

- szállás (tényleg több ember osztozik egy ágyon?)

- tv, rádió, internet, telefon

- szabadidő

- ...stb.



2012. dec. 27. 19:43
1 2
 11/13 GoOoF válasza:
100%

Szia!


En a Duna Rapszodiaval mentem ki anno óoceanjarora (2008-ban). Azt hiszem, tobb hajotarsasaggal is kapcsolatban allnak, en a Carnivalhoz kerültem. Elvegeztem elotte egy "hajopincer" tanfolyamot, itthon, Pesten, igy visszagondolva teljesen feleslegesen, mert az informaciok 95 %-át kint nem tudtam hasznalni, vagy szukség sem volt rajuk. (szakmai angol-tanfolyam resze volt az oktatasnak, de mivel az angollal epp nem volt problemam, ennek sem volt sok ertelme.)A suli szervezett le egy interjut a Rapszodiahoz, ami gyakorlatilag egy 10-15 perces beszelgetes volt angolul, arrol, hogy ki vagy, mi vagy, honnan, miert szeretnel hajon dolgozni, stb. Aki ezen a teszten megfelelt, köv. heten mehetett a masodik körre ( a Carnival-tol egy evben kb 3szor, 4szer jönnek interjuztatni Magyarorszagra.)Egy indiai fejessel beszelgettunk, mindenkire ugy 5 percet szantak, ennyi ido alatt eldontottek, hogy megfelel az illeto, vagy sem. ( tapasztalat kevésbé szamitott, magabiztos nyelvtudas igen. A kerdesek azert eleg kiszamithatoak, siman fel lehet rajuk keszulni egy alap angollal is, a lenyeg, hogy el tudd adni magad.)Utana mar csak varni kellett, arra, hogy a szerzodes megerkezzen, ez viszont honapokig tartott. (az interju valamikor osszel volt, en pedig aprilis elején utaztam ki.)

A repulojegyet nekem kellett kifizetni, az ugynokseg intezte a foglalast. (Carnival-nal majdnem mindig Miami-ba kell repulni, innen visznek tovabb aztan a hajodra.) Szval a repjegy kb 150ezer

Orvosi- kb 50-60ezer

Vizum-passz, ugy remlik olyan 30ezer korul volt

Szerzodes atvetelkor az ugynoksegnek ki kellett fizetni 100ezer ft-ot

Szoval nagyjabol 350-400ezer ft az, amivel ugynoksegen keresztul egy oceanjarora ki lehet jutni-akkor legalabbis ennyi volt.

A Carnival a hazautat sem fizeti, magadnak kell. Egy ocaeanjaron, tudomasom szerint, mindenki, aki az F&B szektorban szeretne elhelyezkedni, segedpincerkent kezdi. ( vagy meg lentebb. Bar mosogatni europai embert nem lattam kint.)

Segedpincerkent minimum egy szerzodest le kell dolgoznod, utana kuldenek el "college"-ba, ha latnak benned potencialt, es jol dolgozol. (ez egy pár hetes "kurzus" egy masik hajon, ahol kb pincert nevelnek beloled.)

A fizu 1000-1200 dollar korulire jott ki egy honapban-akkor. (segedpincereknel NINCS tip, fix fizetes van.)

Koltsegekrol: el lehet tenni akar az egesz fizetest is, ha nincsenek extra igenyek, hisz a kaja, szallas ugye ingyen van, ez egyen fuggo, en kb ugyanannyival jottem haza, mint amennyivel kimentem. :) Ketszemelyes kabinok vannak a hajon, pincerek, housekeeper-ek, barosok mind ilyenekben laktak. Emeletes agy van, a legtobb kabin merete kb 3szor2 negyzetmeter. Szornyen hangzik, de meg lehet szokni.

Tv minden szobaban, net, telefon eleg draga, es a hajon iszonyat lassu a net, foleg sea-day-en.utvonaltol is fugg mondjuk, Europaban nyilvan jobb a helyzet, mint a Karib- tengeren. Szabadido nyilvan nem tul sok, segedpincerkent az elso 3-4 honapban biztos, hogy ugy fogsz dolgozni, hogy reggeli fél6tól, ebed 10:30, vagy 11-tol, aztan vacsora fel 6tol, vagy 6tol. Heti egy day off, ami azt jelenti, hogy nem 10-12, hanem csak 6-8 orat dolgozol aznap. Viszonylag gyorsan ra lehet allni a napi 3-4 ora alvasra, illetve arra, hogy ha van 45 perced mielott dolgoznod kell menni, arra a 45 percre elalszol, ha kell, egyenruhaban. :) Osszessegeben mindenkinek ajanlom, minden negativum ellenere, hatalmas elmeny egy oceanjaron elni 8 honapig. Szoval hajra! :)

2013. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm de valószínűleg marad az EU és szárazföld.

Nem hiszem, hogy a nyelvtudásom elég lenne.

2013. jan. 15. 20:10
 13/13 anonim válasza:
Esetleg még itt: [link]
2013. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!