Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha köztisztviselői állásra...

Ha köztisztviselői állásra jelentkezek, akkor hogyan pályázzak? Írjak motivációs levelet és az önéletrajzomat küldjem el, m. ahogy máshova pl. cégek esetében kérik vagy külön van pályázati űrlap?

Figyelt kérdés
Az állás, amit meg szeretnék pályázni egy munkaügyi központban van. A pályázat kiírásánál nem volt odaírva, h a jegyzővel hitelesíteni kell az iskolai bizonyítványaimat, m ahogy más köztisztviselői állás esetében láttam. Akkor ne tegyem? Csak küldjem el simán a másolatokat, a motivációs levelet és az önéletrajzot? Nagyon nem vagyok otthon a köztisztviselői állások pályázásában.
2009. aug. 26. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A jegyző biztos nem fog semmit sem hitelesíteni.

A másolatokat küldd el az önéletrajzoddal, a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolatával, az erkölcsi bizonyítvánnyal, valamint a motivációs levéllel.Csak fénymásolatokat küldj, ha felvettek, akkor kell az eredetit bemutatni, vagy esetleg az elbeszélgetésen.

Visszaküldik a nem nyertes pályázati dokumentumokat, de nem ajánlva, igy elkavarodhat a postán.

Nincs űrlap, így nem tudsz mit kitölteni.

Sok reményt ne fűzz hozzá, hacsak nem tuti biztos hogy téged vesznek fel, sajnos ezek az állások már eldöntöttek.

2009. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltál:)Igen tudom, hogy nem sok remény van hozzá, pláne, h létszámstop van mindenütt, pályakezdő is vagyok és 60 km-re van ez a munkaügyi kp-os állás, amit meg szeretnék pályázni.
2009. aug. 26. 09:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp írj be ideiglenes lakcímnek valami helyi címet!
2009. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, mamám egyébként pont ebben a kisvárosban lakik!
2009. aug. 26. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
A jegyző nem hitelesít okiratot, az a közjegyző!!!És még te akarsz köztisztviselő lenni?! Bráháháháhá
2009. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért Te már az Anyád hasában tudtad hogy kell csinálni?!
2009. aug. 26. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Ember! Hát erre nem tudok mit mondani. Te normális vagy. Tényleg így akarsz neki menni ennek az állásnak? Nem ő sem az Anyja hasában tanulta hanem az egyetemen , amit elvileg te is elvégeztél,ha jelentkezni akarsz egy ilyen állásra. Vagy legalább minimális tudás ezekről a dolgokról még ha portás is akarsz lenni. Amúgy meg egy szó létszámstop. Minek húzod vele a saját meg a munkáltató idejét? Nem vehetnek fel! Nem is fognak, mert nem tehetik meg. Végezz el addig egy jó kis bolti eladói szakmát, ott hátha tudod mi a különbség a kenyér meg a tejföl között. Ezért siralom az ország mert egy pályázatot nem tudsz benyújtani,de te akarsz engem tisztviselni, hát nem tudom ,hogy sírjak-e vagy nevessek.
2009. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sírjál ebből áll az ország, majd küldök papírzsebkendőt!
2009. aug. 27. 08:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Behívtak állásinterjúra!:)
2009. szept. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!