Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kérdésekre számíthatok...

Milyen kérdésekre számíthatok az állásinterjún és ezekre mit szeretnének hallani a kérdezők?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2013. jan. 2. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen állás interjúja?


Nem mindegy, hogy raktárosnak vagy főorvosnak interjúzol.

2013. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Néha részt szoktam venni állásinterjúkon, ahol új kollégákat keresünk (mérnökség). A "kedvencem" az, amikor teleírják az önéletrajzot mindenféle netről összeollózott információval anélkül, hogy felkészülnének belőle.


Szinte mindenki beleírja, hogy jó problémamegoldó, csapatjátékos, stressztűrő, stb, de ha rákérdezünk, hogy mondj erre egy példát a hétköznapi életedből, akkor sokszor nagy a csend. Akkor mi alapján ítéli magát például valaki jó problémamegoldónak?


Szóval én ezt tudom tanácsolni, hogy nézd át a beadott önéletrajzodat és gondold át, hogy milyen kérdések lehetségesek és hogy milyen választ adnál rá.


A másik tanácsom, hogy öltözz ki (a farmer és egy ing nem számít annak), legyen szó akármilyen állásról. Add meg a tiszteletet az interjúztatóknak.


Egy kalappal, remélem sikerül az interjúd!

2013. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm a tanácsokat!

Nem sok hiányzik a mérnök diplomámból, műszaki(közlekedés) területen helyezkednék el, egyenlőre alkalmazottként.

Mit értesz a kiöltözésen? Nekem sokan azt mondták, hogy a "túl öltözés" is sértő tud lenni.

Átnézem az önéletrajzom, remélem ők is partnerek lesznek.

2013. jan. 2. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Azt nem írtad, hogy pontosan milyen pozíciót pályázol meg. Mérnökként is lehetsz alkalmazott (én is az vagyok).


Mindenesetre mérnök jelöltként szerintem abból nem lehet gond, ha felveszel egy öltönyt, egy inget és egy nyakkendőt. Én erről még nem is hallottam, hogy valaki megsértődik azért, mert valaki kiöltözik.


Például mi pólóban és farmerban szoktunk lenni az interjúkon, de jó néven vesszük, ha valaki elegánsan érkezik, ezzel is bizonyítva, hogy komolyak a szándékai (volt példa papucs+rövidnadrág+póló kombinációra is).


De könnyen előfordulhat, hogy ez nem mindenhol van így. Ahány ház, annyi szokás. Én csak a személyes tapasztalataimat írtam le.

2013. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Műszerészi és egyéb általában fizikai munkakörhöz tartozó teendők ellátása lesz a feladatom.
2013. jan. 2. 20:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
pont ma volt nálunk állásinterjú, bekukkantottam a jelöltekhez, a főnökömnek megjegyeztem félig mosolyogva, hogy az egyik tag kicsit túlöltözött, mire azt felelte, hogy ez lenne az alap. szóval légy elegáns.
2013. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne öltözzél ki, mert a hülye hr-es pitsák sincsenek rendesen kiöltözve. ha meg olyan helyre mész, ahol főnök beszél veled, na azok meg végkép nem lesznek öltönyben, hanem sima mezei ruhában. amúgy is pofára megy.
2013. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Egyenlőre (egyenlő darabokra) a baltás gyilkos fog feldarabolni, miután végzett veled, és az eltüntetéseden agyal. Amire te gondoltál, azt úgy mondják magyar nyelven, hogy "egyelőre".


Értem én, hogy egy műszaki embernél nem az kell lennie a prioritásnak, hogy vajon tud-e helyesen írni, de engem bizony így is irritál ezek olvasása, hogy semmi közöm hozzá, és ráadásul nem is figyelek rá tudatosan, de akkor is kiböki a szemem, ha nem akarom. Gondolom, más is van így ezzel, a HR-esek közül is.


Úgyhogy az én legjobb tanácsom az, hogy jó dolog a szövegszerkesztő, ami aláhúzza az egyértelmű hibákat, de én azért a helyedben átnézetném az önéletrajzomat beadás előtt egy olyan emberrel is, aki nem pont a rugós erőmérő rejtelmeiben mélyedt el, mert - Szalacsival szólva - ez ellen nem véd.

2013. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Köszönöm a kritikát is, teljesen jogos, bár szeretném megvédeni magam, mert nincs rossz helyesírásom, de ezt tényleg benéztem.

Tudom itt is illik figyelni erre, de nem szoktam olyan nagy gonddal tenni ezt, mint az önéletrajzom esetében, amiben nincs hiba.

2013. jan. 3. 10:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Például ilyenekre: [link]
2013. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!