Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit reagálhatok az ilyen...

Mit reagálhatok az ilyen kérésre"?

Figyelt kérdés
Új feladatot kaptam a munkahelyemen, kiemelt ügyfelekkel kell tartanom a kapcsolatot. A főnököm burkoltan célzott rá, hogy jó lenne, ha ennek megfelelően márkás ruhákban, cipőkben, drága órával, márkás táskával (pl.:louis vuitton) stb... jelennék meg mostantól a munkahelyemen, és jó lenne, ha vennék egy autót. A probléma az, hogy a fizetésemből semmire sem telik (minimálbért keresek), és mivel még csak 1 éve dolgozom, így félretett pénzem sincs annyi, hogy ilyesmire költsem. (Van megtakarításom, de azt nem verném el ilyesmire.) Eléggé meglepett a "parancs", és hirtelen nem is tudtam mást mondani, mint az igazságot, hogy nincs pénzem ilyesmire. A főnököm kérdőn nézett rám, és másra terelte a témát. Mit tehetnék? Most elvághattam magam? De hát nekem tényleg nincs arra több százezrem, hogy most ilyesmire elköltsem, mert nem ezért takarékoskodtam eddig. (Egyébként megfelelően öltözködöm, tiszta ruhákban járok stb, csak hát nem márkásak, ez tény, meg nincs louis vuitton táskám stb...)
2013. jan. 3. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit meg nem engednek maguknak ... Fizetésemelés, ruhapénz? A 2 szó, amit keres ...
2013. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, én is ezt mondtam volna. Persze, a köccs most nyilván nem tudja ezt feldolgozni, hiszen az elképzelhetetlen számára, hogy abból a bőkezűen osztott honoráriumból (=minimálbér), amit Ő FIZET a dolgozóinak havonta, ne tudjon mindenki yachttal járni dolgozni (csak nyilván azért nem látott még ilyet soha tőlük, mert egy hajót nehéz közúton vezetni, meg egyébként is az ő kiváló dolgozói környezettudatosak, nem szennyezik a környezetet).


Szard le, mégis mit tud csinálni? Mi az, hogy elvághattad magad nála? Hát kevesebbet úgyse tud fizetni legálisan, mint a minimálbér. Legfeljebb nem neked kell majd tartani a kapcsolatot a "kiemelt ügyfeleivel" (gondolom, a leírásod alapján az úri környezethez passzoló redős tarkójú kopaszok sportkocsikkal, akik bárhol felveszik a telefont, csak hogy belemondhassák, hogy "hé, a k. anyád, most dolgom van, a k. anyád!"). Esetleg kirúg. Jó, ez már húzósabb lehet, de ne játsszuk már túl, kiemelt ügyfelek minimálbérért, heh, majd akkor legrosszabb esetben elmész "toilet managernek" (=vécépucoló), vagy "input-output managernek" (=portás), szóval hasonló illusztris V.I.P. munkakörökbe, ugyanezért a királyi honoráriumért (minimálbér)...

(egyébként meg kapja be)

2013. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2., nálad a pont! ;)

Amúgy meg :((

2013. jan. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. A kiemelt ügyfelekkel választékosan kell elbeszélgetni minden témáról, anyanyelvi szinten mindegyikkel. Tegyél le, angol, német, olasz, spanyol, svéd, arab, izraeli, hottentotta felsőfokú nyelvvizsgát + ismerd a kultúrájukat és legyen minden természettudományból és bölcsészetből diplomád, mert külön külön őket ez érdekli. És a tetejében jól tuddjál s*ggetnyalni
2013. jan. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"hogy jó lenne


Mond erre, hogy : Hát az valóban jó lenne

2013. jan. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jujj de gusztustalan cégnél dolgozhatsz! :)

Tipikusan mutogatja magát, felvág, előadják, hogy húúú de komolyak, közben meg kiszúrják az alkalmazottak szemét a minimálbérrel....:) Ez teljesen felháborító.... Egy LV táska 250.000 Ft-nál kezdődik!

2013. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs itt baj! elkéred a főnököd AMEX kártyáját, bemész a dolcsegábbána üzletbe, megveszed a legfrankóbb öltönyt, sőt, kettőt, mert hogy váltás is kell, kell egy tághójer vagy brejtling karóra, valami vacak bőrcipő (szerintem guccsi, de lehet az is d&g), luivütón táskát meg a langyik hordanak, jó lesz neked abból is a guccsi;

utána már csak egy jó autót kell nézned, szerintem fordot, vagy fócvágent, audival csak a managgerek járnak, te meg csak egy kiemelt ügyfélkapcsolati nemtomki vagy.

mindenről számlát a cég nevére!

hajajj, ha meglátnak a "kiemelt" ügyfelek :D

2013. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam kiemelt VÁLLALATI ügyfelekkel. Tehát nagymenőkkel. Egyetlen egyszer sem nézte meg a címkémet egyik sem, hogy most hiang-csuang blúz van rajtam vagy Mango... Annyit kértek, ami teljesen egyértelmű, hogy "business-like" öltözék, tehát blúz, szoknya harisnyával, elegáns cipő és kosztüm ha hideg van. Legyek ápolt és választékos amikor megnyilvánulok mert a céget képviselem. Mekkora marhaság már, hogy megsértődik a kiemelt ügyfél ha nem a pláza legdrágább szajréiban ülsz ott?! Nehogy költs ilyesmire!! Ha business-like rucid sincs, menj el a kínaira, 20 ezerből veszel egy rakás gyönyörű ruhát. Lehet, hogy 2 év múlva tönkremegy mert nem az a minőség, de az ára is csak annyi... addigra meg megunod úgyis.
2013. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi történne, ha egymás közti finom utalások helyett rákérdeznél konkrétan, hogy mi is a helyzet?
2013. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!