Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 25 éves embernek kb...

Egy 25 éves embernek kb milyen megtakarítással kellene/illene rendelkezni?

Figyelt kérdés

Tudom ez elég sokrétű kérdés, és nagyon sok mindentől függ, de érdekelne. Azért merült fel bennem a kérdés, mert egy jó barátnőm a minap elmondta, hogy neki 25 éves korára kb. 2,5 M Ft megtakarítása van. Egy kicsit elképedtem...., mert én ehhez képest sehol sem tartok.

Azt kell róla tudni, hogy 2012 nyarán végzett az egyetemmel és kb 3 hónapja dolgozik rendesen teljes állásban. Azt tudom, hogy kb 15 éves kora óta folyamatosan diákmunkát csinál, az egyetem alatt is napi szinten dolgozott. Elég jó esze is van, ezért tanulmányi ösztöndíjat is mindig kapott, és mivel félárva és kevésbé jó a családja anyagi helyzet, szociális ösztöndíjat is mindig kapott. Mindig láttam, hogy megfontolja mit vesz meg magának, mai napig nem él nagy lábon. Ezen információk tudatában elképzelhető, hogy ennyi pénz összejött? Félre értés ne essék, én nem vagyok féltékeny, mert nem is sajnálom tőle, mert megdolgozott érte az biztos.

Mások hogy állnak 25 éves korukra? Így? Vagy a barátnőm egy pozitív kivétel?

Azt mondta, most hogy dolgozik, és szerencsére nagyon jól is keres, nem fog magának luxus dolgokat venni, mert szeretne egyszer lakást venni hitel nélkül. Amikor ilyen hallok, nekem kicsi lelkifurdalásom van, mert én még nem ilyenekben agyalok, hanem hogy milyen rucikat vegyek magamnak, pedig én is 25 vagyok.....:(



2013. jan. 4. 14:34
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azt mit jelent, hogy ügyesen forgatod?
2013. jan. 5. 22:04
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne lelki furdalásod legyen, hanem kezdj el tanulni a saját érdekedben. Nem kell pénzügyi diploma ahhoz, hogy rendezett pénzügyi életet élhess.


[link] Ezt az oldalt tudom ajánlani.


25 évesen így álltam: 18 évesen kezdtem az egyetemet. Közben végig diákmunkáztam egy félévet kivéve. Már az egyetem kezdetén volt 300 ezer megtakarításom (locsolópénzek gyerekkorból stb.) Évente kb. 600 ezreket tehettem el, mert a család teljes mértékben tudta állni az egyetemi költségeimet így szinte minden munkabevételemet félretehettem, sőt még a megélhetésre kapott pénz egy részét is megspóroltam.

Mindig jó helyekre tettem be: A pénzem 80-90%-a mindig állampapírokban, vagy bankbetétekben volt, attól függően, hogy melyik hozott többet. A 10%-át mindig kockáztattam, volt, hogy Tippmixeltem vele, volt hogy tőzsdéztem. Ezekből is szép eredmények születtek, bár értek veszteségek is.

23 évesen végeztem az egyetemet, ekkorra 4 millió forint megtakarításom volt. 25 évesen 7-8 millió. Addigra már kb. 2 éve dolgoztam. A kezdő 180 nettómból 80-100-at mindig félre tudtam tenni különösebb erőlködés nélkül. És akkor még társam sem volt, akivel megoszthattuk volna a lakhatási vagy étel költségeket.


Mindezt úgy, hogy bölcsészkaron végeztem, szóval hivatalosan a pénzügyekhez semmi közöm, tehát megint csak önképzés az egész. Még ma is vallom, hogy nem értek annyira a pénzügyekhez, amennyire kellene. Ez ösztönöz arra, hogy mindig folyamatosan tanuljak.

Sosem késő viszont! Ugyanis, még mindig csak 25 vagy! Balerina nem lehetnél már, mert ahhoz valamikor 5-10 éves korodban kell elkezdened a munkát, viszont gazdag még lehetsz, ugyanis ahhoz még soknak kell eltelnie, hogy késő legyen. Az életedből még átlagos esetben hátra van olyan 50-60 év. Ebből pedig csak rosszabb esetben is az utolsó néhány a csoszogós-pelenkás év.


29/F

2013. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!