Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meglehet élni 10 év múlva egy...

Meglehet élni 10 év múlva egy orvosi szakmából? Vagy inkább mérnök?

Figyelt kérdés

14 vagyok. És tudom, hogy hol jár ez az ország. Lassan be kell adni a felvételi lapokat. És az orvosin meg a mérnökin gondolkozom. És egy villamos mérnök jól is keres+ őket keresik is.

Csak annyi a gond, hogy matekból 4 lettem most félévkor. :S

Segítsetek, mert ha az orvosi szakmából is meglehet élni, akkor az 1. helyen az áll! Meg azon belül a kardiológuson gondolkozom. Vagy még a gyógyszerészen. Szerintetek?

Segítsetek!


2013. jan. 8. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosra mindenhol és mindig szükség lesz. De a kardiológus is orvos!
2013. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg mindkettő jónak tűnik, a mérnöki talán annyival jobb, hogy azzal nem meghatározott körön belül kell maradnod (szóval nem olyan zárt, mint az orvosi szakma, nem tudom jobban kifejezni).

Azt meg, hogy 10 év múlva mi lesz...

Sok sikert!

2013. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tudok biztosan. Orvosra 100 év múlva is szükség lesz, mérnöknek nem kell tervezni semmit, ha nem lesz az embereknek pénzük sem építtetni, sem terveztetni. Erre így gondolj. Most jó a mérnök, de nézz körül ne Magyarországon, hanem inkább a világban. Az autóipartól elkezdve az építőiparig minden negatív tendenciát mutat. Hát nem túl biztató. Én egy orvost jobban elismerek mint egy mérnököt. Az orvosi pályán van 1000 féle szakosodási lehetőség, tehát semmiféle zártságról nincs szó. Mert a kardiológustól a szemészig, a sebésztől belgyógyászig az lehetsz, ami csak akarsz. Én mindenképpen az orvosit választanám. Bár én tuti fogorvos lennék.
2013. jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csak sajnos egy orvos tulajdonképpen semmit nem keres, egy fodrász jobban tud keresni... Az orvos ugyan mondhatja, hogy Dr. van a nevem előtt, tanultam 10 évet érte, de nem keresek semmit vele, de pl fodrász ( ha már azt említettem) azt mondja hogy én addig a 10 évig is dolgoztam, és ott tartok, hogy saját vállalkozást csinálhatok.. Nem tudom most én is ilyen dilemmába vagyok, hogy mit kéne, de a diplomások nem keresnek gyakorlatilag semmit, és azért jó sokat tanultak.
2013. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fodrász is egy jelenleg felkapott divatszakma, semmivel sem keres jobban mint akármilyen más vállalkozó. Fodrászt minden 2. utcasarkon találsz, orvosból viszont hiány van. Ráadásul ha egy orvos külföldre megy dolgozni, akkor inkább ne is beszéljünk mennyit keres(het).
2013. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!