Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora sértés kellene érjen...

Mekkora sértés kellene érjen ahhoz, hogy otthagyd a "munkahelyed"?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és két gyerekre vigyázok délutánonként, szóval mellékkeresetről beszélünk, végülis nem hivatalos munkahely. Ma mondtak valamit a szülők, ami rosszul esett, és azon gondolkozom, hogy ne menjek többet hozzájuk. Kikértem a családom véleményét, egyesek azt mondják, hogy hagyjam ott, mert nem megélhetés kérdése ez a munkahely, és kapok jobbat, esetleg még a szakmámban. Mások azt mondják, hogy ők ennyért még nem mennének el.


Ezért most minden helyzetleírás nélkül kérdezem tőletek, hogy mekkora sértés kellene érjen titeket, hogy az én helyzetemben otthagyjátok a 'munkahelyet'? Példázhatjátok hogy mi fér bele és mi nem szerintetek...


2013. jan. 10. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én így nem tudok ilyet mondani, ahhoz benne kell lenni az adott helyzetben.


Ha nagyon kellene a pénz, akkor nagyon sokat bevesz a gyomrom, de ha nem létszükség, akkor, ha úgy érzem, én otthagynám


Pl. az egy dolog, ami így eszembe jut az a megalázás...

2013. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja és írd már le mi volt, érdekel :)


1. voltam

2013. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A te helyzetedből kiindulva (tehát nem családfenntartásra, ételre kell a pénz) én azt mondom: nem tűrném a megalázást. Sajnos (vagy nem sajnos...) elég önérzetes vagyok ilyen téren.

27/N

2013. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így nehéz állást foglalni. Ha nagyon kell a pénz, akkor tűrök... bár nem mindegy mit mondtak/csináltak. Meg persze különbözőek vagyunk, lehet, ami neked sértés azon én csak nevetek... nem tudom.


(Engem például sokszor hívnak boszorkánynak a munkahelyemen, a főnök cseszeget a külsőm miatt /161cm/46kg/ de olyan finoman csipkelődve, pl fonnyadt seggűnek hív, mert nekem nincs akkora tepsi seggem, mint a többieknek... közben tudom ez titkon bók akar lenni, legalábbis a többiek szerint. Elég csúnyán fejezi ki magát, de én csak viccnek veszem, ennyi miatt nem lépek le)

2013. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
diákmunkáztam a két ünnep között,szlovákaiai magyar vagyok,Pozsonyban voltam dolgozni,2 pénztáros kolléganő z akcentusomból kiszúrta,hogy magyar vagyok,és beszélgetni akartam vele,azóta cikizett,de nem hagytam ott,a fizetés elég jó volt
2013. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

En ingyen dolgoztam egy luxus egeszseg centrumban, grafikuskent. A fonok eleinte nyalas volt(1-2 nap), aztan kinyilt a csipaja. Titkarnokent dolgoztatott, lekurv*zott es kioktatott olyan dolgokrol amihez semmi kozom...

Nem birtam. Egyutt sirtunk kollegakkal a munkahelyen... Nekik volt szerzodesuk ezert maradtak, velem nem iratott ala semmit.


Hogyha fizetnek es nagyon kilatastalan a helyzeted en maradnek, de mindennek van hatara!!!

2013. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ingyen dolgoztam, mert hogy "még kezdő vagy, tanulnod kell először", stb.

Szemétkedtek, otthagytam őket. Úgyis azt mondták, hogy csak láb alatt vagyok, foglalkozni kell velem, tanítani, hasznot nem hajtok, nincs rám szükség. Mondtam, hogy isten ments, hogy gondot okozzak.

Aztán most meg hívogatnak, hogy mennyiért mennék vissza?? Nagyon vicces helyzet... Az önérzetességem azt mondja, hogy SEMENNYIÉRT.

A szükség meg... azt még nem tudom. :(

2013. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha amúgy jól érzem magam a gyerekekkel (elvégre velük töltöd a délutánt, nem a szüleikkel), és normálisan meg vagyok fizetve, akkor elnézném a szülők hülyeségét, nem venném magamra a sértegetésüket. Már ha egyáltalán tényleg sértő volt, és nem csak te vagy túlérzékeny.
2013. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as! Ha esetleg úgy is van, túlérzékenynek lenni sem éppen leányálom..


Az előző munkahelyemen én nagyon sok mindent eltűrtem, de úgy voltam vele, hogy amíg megfizetnek, addig maradok, mert az albérletet fenn kell tartani valamiből.


Amikor aztán a rengeteg túlszabályozás (mit lehet / mit nem lehet) és az 5-6-szoros adminisztráció, meg a reggeli tesztírások mellett kitalálták, hogy ezentúl a fizunk fele is ugrik, na ezt már nem viseltem el :DDD

2013. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!